Wyspy Kanaryjskie Pogoda

http://chilli-travel.pl/wp-content/uploads/2014/03/Wyspy-Kanaryjskie-Pogoda-OK.jpg

Wyspy Kanaryjskie zwane ze względu na panującą na nich pogodę Wyspami Wiecznej Wiosny znajdują się na Oceanie Atlantyckim, na północny zachód od Afryki. Z racji takiego położenia praktycznie wyspy praktycznie przez cały rok oferują wspaniałą, słoneczną pogodę i świetne warunki do plażowania, aktywnego wypoczynku i zwiedzania.

Temperatura na wyspach przez 12 miesięcy w roku raczej nie spada w dzień poniżej 20 stopni Celsjusza. Najcieplej jest w sezonie wakacyjnym, a najzimniej pod koniec roku. Deszcz na Wyspach Kanaryjskich pada rzadko (wyjątkiem jest północna część Teneryfy. Więcej informacji o tej wyspie znajdziecie tutaj)

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich to jedna sprawa. Drugą jest fakt, że każda z nich jest zupełnie inna jeśli chodzi o plaże, możliwości zwiedzania, atrakcje dla dzieci czy rozrywki dla dorosłych. Jeśli szukacie fachowej porady w tym temacie zapraszamy do kontaktu . Nasi konsultanci pomogą wybrać odpowiedni kierunek.

Wyspy Kanaryjskie często określane są jako wyspy bardzo wietrzne. Jest a tym sporo prawdy. Wiatr wieje bardzo często i potrafi wiać bardzo mocno. Są jednak tego dobre strony. W porównaniu do kierunków takich jak Egipt czy Turcja, właśnie dzięki powiewom rześkiego wiatru Wyspa Kanaryjskie mają niebywale przyjemny mikroklimat. Nie jest duszno a rześka bryza od Oceanu sprawia, że nie chce się schodzić z leżaka. Gdyby nie wiat odczucie gorąca byłby bardzo trudne do zniesienia. Wiatr to duży atut Wysp Kanaryjskich! Bardzo ważne jest aby dobrze zabezpieczyć się przed Słońcem. Kremy z wysokimi filtrami to podstawa. Przez wiatr nie czuje się tak palących promieni padających prostopadle z nieba. Oparzenia potrafią być poważne.

Zimą najlepiej jest wybrać się na Fuerteventurę lub Lanzarote, wyspy położone najbliżej Afryki, gdzie przez 330 dni w roku świeci słońce, a średnia temperatura osiąga 25 stopni. Jednak noce na wszystkich wyspach są chłodne, w szczególności na Gran Canarii i Teneryfie (temperatura może spaść do 10 stopni). W lipcu i sierpniu temperatury są najwyższe, ale upały nie są męczące. W nocy temperatury nie spadają poniżej 20 stopni.

Często spotykamy się ze stwierdzeniem, że Wyspy Kanaryjskie i wycieczki na nie są drogie. Prawdą jest to, że nie należy spodziewać się cen jak w krajach arabskich ale nie odbiegają one od cen europejskich. Często da się znaleźć kuszące promocje i ceny sporo poniżej 2000 zł za osobę.

Szczegółowa pogoda na poszczególnych Wyspach Kanaryjskich:

Dokładne prognozy pogody na Wyspach Kanaryjskich publikowane są tutaj.

Przed wyjazdem warto zapoznać się z informacjami i ostrzeżeniami turystycznymi Ministerstwa Spraw Zagranicznych z przewodnika Polak za Granicą

Nasi konsultanci czekają na Twoje pytania:
t: (22) 728 83 83
e: info@chilli-travel.pl

Skomentuj

Komentarzy