Wyspy Kanaryjskie Pogoda

http://chilli-travel.pl/wp-content/uploads/2014/03/Wyspy-Kanaryjskie-Pogoda-OK.jpg

Wyspy Kanaryjskie znajdują się na Oceanie Atlantyckim, na północny zachód od Afryki. Ze względu na panująca na nich całorocznie piękną pogodę znane są też pod nazwą Wyspy Wiecznej Wiosny. Prawdą jest też to, że popularne Kanary zwane są też Wietrznymi Wyspami ale o tym za chwilę.

Pisząc o pogodzie na Wyspach Kanaryjskich koniecznie zacząć trzeba od faktu, że na tę piękną destynację lata się CAŁY ROK! Temperatura na Wyspach rzadko spada poniżej 20 st. C. Najcieplej jest oczywiście w szczycie sezony wakacyjnego ale niewiele zimniej jest na Sylwestra czy podczas ferii zimowych. Deszcz w tej części Hiszpanii praktycznie nie pada!

Jeśli zastanawiasz się kiedy jechać na Wyspy Kanaryjskie albo, którą z nich wybrać skontaktuj się z naszymi konsultantami. Pomożemy wybrać Ci najlepszą porę oraz co najważniejsze – dobry hotel. Kontakt

Wspomniałem, że Wyspy Kanaryjskie nazywane są też Wietrznymi Wyspami. To prawda, na Kanarach wieje wiatr. Wieje praktycznie cały czas. Ale w tym właśnie tkwi cały fenomen tych Wysp. Gdyby nie orzeźwiający wiatr na dałoby się tam wytrzymać. Zwróćcie uwagę, że Wyspy Kanaryjskie położone są praktycznie na wysokości Afryki. Słońce wznosi się tutaj wysoko nad głowę i jeśli wiatr przestaje wiać to odczuwalna temperatura od razu przekracza 30 st. C i naprawdę ciężko jest wysiedzieć na leżaku. Także wiatr to zdecydowanie atut tego kierunku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Wyspach Kanaryjskich sprawdź nasze przewodniki online (poniżej) lub skontaktuj się z nami. Nasi eksperci chętnie pomogą. Kontakt.

Zimą najlepiej jest wybrać się na Fuerteventurę lub Lanzarote, wyspy położone najbliżej Afryki, gdzie przez 330 dni w roku świeci słońce, a średnia temperatura osiąga 25 stopni. Jednak noce na wszystkich wyspach są chłodne, w szczególności na Gran Canarii i Teneryfie (temperatura może spaść do 10 stopni). W lipcu i sierpniu temperatury są najwyższe, ale upały nie są męczące. W nocy temperatury nie spadają poniżej 20 stopni.

Szczegółowa pogoda na poszczególnych Wyspach Kanaryjskich:

Dokładne prognozy pogody na Wyspach Kanaryjskich publikowane są tutaj.

Przed wyjazdem warto zapoznać się z informacjami i ostrzeżeniami turystycznymi Ministerstwa Spraw Zagranicznych z przewodnika Polak za Granicą

Nasi konsultanci czekają na Twoje pytania:
t: (22) 728 83 83
e: info@chilli-travel.pl

Skomentuj

Komentarzy

CLOSE
CLOSE