Majorka Pogoda

Majorka Pogoda

Majorka jest największą wyspą należącego do Hiszpanii archipelagu Balearów. Jest to zarazem najsłynniejsza wyspa tego rejonu – to na nią zjeżdża najwięcej turystów każdego roku. Baleary leżą w strefie klimatu śródziemnomorskiego, zatem panują tutaj bardzo ciepłe lata i  łagodne zimy. Sezon turystyczny na Majorce trwa od maja do października, kiedy to temperatura nie spada poniżej 20 st. C, wtedy też obserwujemy najmniej dni deszczowych. Najcieplejszymi miesiącami są tutaj czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień, kiedy do słupki rtęci regularnie wskazują od 25 st. C do ponad 30 st. C. W wyżej wymienionych miesiącach, a także w październiku, również temperatura wody jest bardzo przyjemna dla miłośników kąpieli, bowiem cały czas utrzymuje się w granicach 20 – 25 st. C.

W skrócie

  • Bezapelacyjnie jedna z najładniejszych plaż w Europie
  • Wspaniale zróżnicowana krajobrazowo wyspa zachęcająca do zwiedzania
  • Idealna pogoda na wypoczynek od czerwca do września

Zobacz ofertę

Majorka Pogoda

Miesiąc IV V VI VII VIII IX X
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 19 22 26 29 29 27 23
Temperatura w nocy  [st. C] 8 10 13 17 20 18 14
Temperatura wody  [st. C] 15 17 21 24 25 24 21
Godziny słońca dziennie 8 10 10 11 11 8 6
Liczba dni deszczowych 5 5 3 1 3 6 9

Dla plażowiczów najlepszym czasem na odwiedzenie Majorki są miesiące wakacyjne, natomiast dla łaknących spokoju i pięknych krajobrazów – miesiące późnej wiosny, głównie maj, kiedy to wyspa wchodzi w ostatni okres dojrzewania roślinności – wtedy pokrywa się wszystkimi barwami, ciesząc oko. Wtedy też na Majorce nie jest jeszcze tak upalnie.

I dla miłośników wylegiwania się na plażach i dla amatorów aktywnego spędzania czasu Majorka ma wiele do zaoferowania. Tych pierwszych urzeczą kilometry szerokich plaż ze złotym piaskiem zalewane przez lazurową wodę, drugich natomiast zadowolą wycieczki i wspinaczki po trzech górskich pasmach na wyspie czy też długie spacery gajami okalającymi wybrzeża.

Dokładne prognozy pogody dla Majorki publikowane są tutaj

Przed wyjazdem warto zapoznać się z informacjami i ostrzeżeniami turystycznymi Ministerstwa Spraw Zagranicznych z przewodnika Polak za Granicą.

Nasi konsultanci czekają na Twoje pytania:
t: (22) 728 83 83
e: info@chilli-travel.pl

Skomentuj

Komentarzy