Sycylia Pogoda

Sycylia ok

Sycylia, czyli autonomiczny region Włoch, jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym. Położona na południowy zachód od Półwyspu Apenińskiego – wyspę i popularny „włoski but” dzieli tylko wąska Cieśnina Mesyńska. Sycylia jest kierunkiem niezwykle często wybieranym przez turystów w miesiącach od maja do października, kiedy słupki rtęci rzadko wskazują mniej niż 25 st. C, natomiast w miesiącach wakacyjnych temperatura dochodzi nawet do 40 st. C w ciągu dnia. Dla plażowiczów taka temperatura nie będzie żadną przeszkodą, natomiast dla turystów bardziej aktywnych atrakcyjniejszymi miesiącami będą maj, czerwiec czy wrzesień, kiedy Słońce nie jest już tak dokuczliwe, a deszcze nie pojawiają się jeszcze tak często jak chociażby w październiku.

W skrócie

  • Piękny i urokliwy Włoski zakątek z niepowtarzalnym klimatem;
  • Wspaniała kuchnia i przyjaźni ludzie
  • Idealny kierunek na spokojny wypoczynek
  • Również odpowiedni dla rodzin z dziećmi

Zobacz ofertę

Sycylia Pogoda

Miesiąc IV V VI VII VIII IX X
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 19 23 28 31 31 28 23
Temperatura w nocy  [st. C] 12 15 19 22 23 20 16
Temperatura wody  [st. C] 15 17 21 24 25 24 22
Godziny słońca dziennie 7 8 10 10 9 8 6
Liczba dni deszczowych 4 3 2 1 1 3 7

Klimat śródziemnomorski od zawsze jest atrakcyjny dla mieszkańców Europy  środkowo-wschodniej. Od drugiej połowy maja do końca października temperatura wody nie spada poniżej 20 st. C, a w sierpniu niekiedy przekracza 25 st. C –  idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, jak nurkowanie czy też windsurfing. Najpopularniejszymi miejscami wypoczynku na Sycylii są właśnie wybrzeża, bowiem środkowa, górzysta część wyspy jest nieco chłodniejsza. Na Sycylii znajduje się największy czynny wulkan w Europie – Etna, który góruje nad całym wschodnim wybrzeżem wyspy, przyciągając wzrok swoim majestatem.

Pagórkowate ukształtowanie terenu Sycylii jest przyczyną pewnych różnic klimatycznych pomiędzy różnymi częściami wyspy, przy czym różnice te są większe między północą i południem aniżeli między wschodem i zachodem wyspy. Południe jest najbardziej płaskim i zarazem najcieplejszym regionem, latem często docierają tam gorące wiatry znad Sahary, przywiewając temperatury przekraczające 30 st C. Jest to również region najsuchszy, na północy występuje znacznie więcej opadów.

Dokładne prognozy pogody dla Sycylii publikowane są tutaj

Przed wyjazdem warto zapoznać się z informacjami i ostrzeżeniami turystycznymi Ministerstwa Spraw Zagranicznych z przewodnika Polak za Granicą.

Nasi konsultanci czekają na Twoje pytania:
t: (22) 728 83 83
e: info@chilli-travel.pl

Skomentuj

Komentarzy