Zakynthos Pogoda

Zakynthos Pogoda

Zakynthos jest grecką wyspą położoną na Morzu Jońskim, na zachód od Peloponezu. Leży w zasięgu klimatu subtropikalnego śródziemnomorskiego – sezon turystyczny trwa tutaj od maja do października, jednak najlepsze warunki do plażowania – wysoka temperatura zarówno powietrza jak i wody – występują od czerwca do września. Wtedy słupki rtęci zawsze wskazują około 30 st. C, natomiast temperatura wody waha się od 22 do 25 st. C. W miesiącach wakacyjnych upały mogą być uciążliwie, gdyż wilgotność powietrza na wyspie to około 75%, a deszcz jest bardzo rzadkim zjawiskiem. Tamtejszy klimat sprzyja rozwojowi bujnej roślinności – gdzie okiem nie sięgnąć, Zakynthos skąpana jest we wszystkich odcieniach zieleni.

W skrócie

  • Idealna destynacja dla miłośników pięknych krajobrazów
  • Kameralny klimat wolny od zgiełku dużych miast
  • Świetna pogoda od czerwca do końca września

Zobacz ofertę

Zakynthos Pogoda

Miesiąc IV V VI VII VIII IX X
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 16 22 25 28 26 24 22
Temperatura w nocy  [st. C] 12 16 20 22 22 19 18
Temperatura wody  [st. C] 16 18 21 22 23 22 21
Godziny słońca dziennie 7 7 10 12 11 10 8
Liczba dni deszczowych 6 6 5 5 4 5 5

Na Zakynthos nie znajdziemy zbyt wielu zabytków, za to wyspa znana jest ze swoich przepięknych plaż i wody o nieprawdopodobnych barwach. Warto wspomnieć o największej atrakcji wyspy – przepięknej  Zatoce Wraku, której plaża jest jedną z najsłynniejszych i najpiękniejszych na świecie. Można dostać się na nią wyłącznie drogą morską, od strony zatoki – z innych stron otoczona jest bowiem olbrzymimi, jasnymi klifami. Swoją nazwę zatoka zawdzięcza legendarnemu wrakowi statku, który spoczywa na plaży.

Dokładne prognozy pogody na Zakynthosie publikowane są tutaj.

Przed wyjazdem warto zapoznać się z informacjami i ostrzeżeniami turystycznymi Ministerstwa Spraw Zagranicznych z przewodnika Polak za Granicą

Nasi konsultanci czekają na Twoje pytania:
t: (22) 728 83 83
e: info@chilli-travel.pl

Skomentuj

Komentarzy