skip to Main Content

Wyspy Kanaryjskie Pogoda

https://chilli-travel.pl/wp-content/uploads/2014/03/Wyspy-Kanaryjskie-Pogoda-OK.jpg

Wyspy Kanaryjskie zwane ze względu na panującą na nich pogodę Wyspami Wiecznej Wiosny znajdują się na Oceanie Atlantyckim, na północny zachód od Afryki. Z racji takiego położenia praktycznie wyspy praktycznie przez cały rok oferują wspaniałą, słoneczną pogodę i świetne warunki do plażowania, aktywnego wypoczynku i zwiedzania.

Temperatura na wyspach przez 12 miesięcy w roku raczej nie spada w dzień poniżej 20 stopni Celsjusza. Najcieplej jest w sezonie wakacyjnym, a najzimniej pod koniec roku. Deszcz na Wyspach Kanaryjskich pada rzadko (wyjątkiem jest północna część Teneryfy. Więcej informacji o tej wyspie znajdziecie tutaj)

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich to jedna sprawa. Drugą jest fakt, że każda z nich jest zupełnie inna jeśli chodzi o plaże, możliwości zwiedzania, atrakcje dla dzieci czy rozrywki dla dorosłych. Jeśli szukacie fachowej porady w tym temacie zapraszamy do kontaktu . Nasi konsultanci pomogą wybrać odpowiedni kierunek.

Wyspy Kanaryjskie często określane są jako wyspy bardzo wietrzne. I jest w tym trochę prawdy. Owszem, wiatr wieje bardzo często i potrafi wiać bardzo mocno ale są tego i bardzo dobre strony!!! W porównaniu do kierunków takich jak Egipt czy Turcja, to właśnie dzięki powiewom rześkiego wiatru Wyspa Kanaryjskie mają niebywale przyjemny mikroklimat. Nie jest duszno, a rześka bryza od Oceanu sprawia, że nie chce się schodzić z leżaka. Gdyby nie wiat palące słońce byłoby bardzo trudne do zniesienia. Wiatr to duży atut Wysp Kanaryjskich!

Bardzo ważne jest aby dobrze zabezpieczyć się przed Słońcem. Kremy z wysokimi filtrami to podstawa. Przez wiatr nie czuje się tak palących promieni padających prostopadle z nieba. Oparzenia potrafią być poważne.

NA SKRÓTY

Piękne i dla każdego

Wyspy są wręcz zachwycjące. Ich krajobraz nie da się porównać z rzadnym innym na Świecie! Idealnie odnajdą się na nich i rodziny z dziećmi i ososby szukające spokojnego wypoczynku,  miłośnicy zwiedzania i amatorzy sportów wodnych.

Cały rok wysoki standard

Warto pamiętać, że na Kanary można latać CAŁY ROK. Piękne plaże i bardzo wygodne hotele to duży atut Wysp. Podbnie jak w kontynentalnej Hiszpanii już hotele o standrardzie ★★★ mają naprawdę dobry standard!!!

Zimą najlepiej jest wybrać się na Fuerteventurę lub Lanzarote, wyspy położone najbliżej Afryki, gdzie przez 330 dni w roku świeci słońce, a średnia temperatura osiąga 25 stopni. Jednak noce na wszystkich wyspach są chłodne, w szczególności na Gran Canarii i Teneryfie (temperatura może spaść do 10 stopni). W lipcu i sierpniu temperatury są najwyższe, ale upały nie są męczące. W nocy temperatury nie spadają poniżej 20 stopni.

Często spotykamy się ze stwierdzeniem, że Wyspy Kanaryjskie i wycieczki na nie są drogie. Prawdą jest to, że nie należy spodziewać się cen jak w krajach arabskich ale nie odbiegają one od cen europejskich. Często da się znaleźć kuszące promocje i ceny sporo poniżej 2000 zł za osobę.

Szczegółowa pogoda na poszczególnych Wyspach Kanaryjskich:

Wyspy Kanaryjskie Pogoda. Zamów ofertę:


IMIĘ I NAZWISKO (wymagane)

E-MAIL (wymagane)

TELEFON (wymagane)

WIADOMOŚĆ

Nasi konsultanci czekają na twoje pytania:

t: (22) 728 83 83
e: info@chilli-travel.pl

Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat konkretnego kierunku podróży zamieszczonych na stronach MSZ w przewodniku:
Polak za Granicą.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają
jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Opis hotelu ma charakter orientacyjny. Szczegółowy opis hotelu załączony będzie do finalnej oferty oraz dokumentów rezerwacyjnych.

Back To Top