skip to Main Content

Jade Mountain Resort, Saint Lucia

Jade Mountain Resort, Saint Lucia

Jade Mountain Resort to miejsce z którego roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki. Hotel stara się być ekologiczny pod każdym względem. Do jego budowy użyto w większości materiałów pochodzących z lokalnych źródeł. Także wszelkie posiłki podawane na terenie resortu są przygotowane z użyciem produktów pochodzących z wyspy i okolicznych gospodarstw. Obiekt jest przeznaczony głównie dla osób dorosłych. Mile widziane są osoby powyżej piętnastego roku życia.

Jade Mountain Resort, Saint Lucia. Położenie

Hotel położony jest na prywatnym terenie liczącym sześćset akrów z bezposrednim dostępem do dwóch piaszczystych plaż. Zaraz przy brzegu zaczyna się bajeczna rafa koralowa.  Część terenów ośrodka należało kiedys do lokalnej plantacji i w tym miejscu hotel rekultywuje uprawę organicznych owoców i warzyw. Z obiektu roztacza się widok na szczyty Piti oraz Gros Piton wpisanych na na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Sama wyspa leży na Morzu Karaibskim w archipelagu Wysp Nawietrznych.

Jade Mountain Resort, Saint Lucia. Pokoje

W swojej ofercie hotel Jade Mountain Resort posiada następujące pokoje:

Sky Suite, Star Sanctuary, Moon Sanctuary, Sun Sanctuary, Galaxy Sanctuary.

Wszystkie pokoje są luksusowo urządzone. Do ich aranżacji uzyto kilkadziesiąt rodzajów drewna, szczególnie tego pochodzącego z regionu Karaibów. W każdym z pokoi brakuje jednej ze ścian, przez co widok na otoczenie jest nie do opisania. Brak okna powoduje uczucie, że jest się na zewnątrz mimo, iż wciąż jesteśmy w hotelowym pokoju. Większość pokoi posiada również prywatny basen bez krawędzi (z wyjątkiem Sky Suite w których w zamian za to znajduje się jacuzzi).

Jade Mountain Resort, Saint Lucia

Jade Mountain Resort, Saint Lucia. Wyżywienie

W hotelu znajduje się wykwintna, klubowa restauracja Jade Cuisine dostepna tylko dla gości hotelowych. Jest to miejsce ze wspaniałym widokiem, ulokowane obok basenu bez krawędzi. Szefem kuchni jest bardzo utalentowany kucharz, zdobywca wielu kulinarnych nagród jak Beard Award- Allen Susser. Podobno jego kuchnia odżywia zarówno ciało jak i duszę. Podaje się tutaj potrawy regionalne w nowoczesnym wydaniu, potrawy kuchni fusion i z regionu całych Karaibów.  W restauracji grana jest muzyka na żywo. Dodatkowo hotel oferuję organizację indywidualnych posiłków dla gości w wybranej scenerii: na plaży, tarasie, w hotelowym pokoju…

Jade Mountain Resort, Saint Lucia

Jade Mountain Resort, Saint Lucia. Sport i rozrywka

Zaletą hotelu jest położenie przy dwóch piaszczystych plażach, przez co najbardziej rozbudowana jest oferta sportów wodnych. Można tutaj popływać kajakami, uprawiać sport zwany paddle, nurkować i żeglować. Hotel oferuje też rejsy do ciekawych miejsc w okolicy.  Obiekt jest też ciekawą alternatywą dla osób lubiacych wędrówki piesze, a także wspinaczkę. Organizowane są wycieczki na pobliskie dwa szczyty.

W hotelu znajduje się spore centrum SPA&Wellness.  Z zabiegów można korzystać w salonie lub zaciszu własnego pokoju hotelowego. Dodatkowo w budynku obok znajduje się bogato wyposażona siłownia z możliwością skorzystania z pomocy trenera personalnego, instruktor jogi oraz biegania.

Jade Mountain Resort, Saint Lucia

Jade Mountain Resort, Saint Lucia. Nasza opinia:

naszym zdaniem Jade Mountain Resort jest miejscem wspaniałym z którego nie chce się wyjeżdżać. Zaczynając od pokoju z którego rozciąga się niezapomniany widok, a kończąc na cudach natury ukrytych pod turkusową taflą wody, to miejsce to istna bajka.

Najważniejsze atuty hotelu Jade Mountain Resort:

  • Prywatne baseny bez krawędzi
  • Pokoje ze wspaniałymi widokami
  • Doskonała kuchnia
  • Położenie przy dwóch plażach

Hotel Jade Mountain Resort na wyspie Saint Lucia dostępny jest zarówno w pakiecie z przelotem, jak i bez przelotu. Szczegółowe oferty wyjazdów przedstawią Państwu nasi konsultanci:

t: (22) 728 83 83
e: info@chilli-travel.pl

Oficjalna strona hotelu: Jade Mountain Resort

Back To Top