Turcja Pogoda

Turcja Pogoda Chilli

Zanim wybierzesz się do Turcji warto zauważyć jedną ważną sprawę – z turystycznego punktu widzenia mamy dwie części Turcji:

  • ogólnie rzecz ujmując południe, zwane Riwierą Turecką, bądź Turcją Kontynentalną, obejmującą takie kurorty jak Kemer, Antalya (tutaj znajduje się lotnisko obsługujące tą część Turcji), Side czy Alanya
  • część południowo zachodnią, rozciągającą się od miejscowości Oludeniz, poprzez Dalaman, Marmaris, Bodrum (lotnisko) i Kusadasi aż po Izmir (lotnisko)

Jest to o tyle istotne, że części te różnią się trochę pogodą. Sezon turystyczny na Riwierze trwa od kwietnia do października, a w rejonie Turcji Egejskiej zaczyna się miesiąc później – w maju. Szczyt sezony niezależnie od regionu przypada na okres wakacji między lipcem a sierpniem. Temperatury w tych miesiącach nierzadko przekraczają 35 st. C. Tak wysokie temperatury nie sprzyjają wypoczynkowi osób starszych i bardzo małych dzieci, o czym trzeba pamiętać wybierając się do Turcji całą rodziną.

Bardzo dobrymi miesiącami na podróż do tego pięknego kraju są maj, wrzesień i październik. Słońce już wtedy rozpieszcza nas temperaturami powyżej 25 st. C a deszcze spotykane są sporadycznie. Po wakacjach temperatura wody nagrzanej po gorącym lecie sięga nawet 26 st. C!

Jeśli zastanawiasz się, kiedy jechać do Turcji i jaki hotel wybrać – skontaktuj się z naszymi konsultantami. Powierz swoje wakacje specjalistom. Kontakt

Ceny hoteli i wyjazdów

Turcja pod względem cen to dość ciekawy kierunek. Nie brak tutaj ofert z cenami w okolicach 1000 zł za osobę za tydzień. To niewątpliwe okazje dla osób, które lubią bardzo korzystnie wyjechać ale nie koniecznie nastawiają się na bardzo wysoki standard. Najtańsze oferty wyjazdów znajdziecie: Tutaj
Warto jednak zastanowić się również nad tymi najlepszymi pięciogwiazdkowymi hotelami, które w Turcji również możecie rezerwować w świetnych cenach. Obok znajdziecie najlepsze oferty hoteli o standardzie 5*. Turcja to prawdziwy raj dla rodzin z dziećmi. Duże hotele z animacjami i aquaparkami lub kameralne i wygodne kompleksy. Jeśli wybieracie się do Turcji z rodziną, musicie powierzyć nam organizację Waszego wyjazdu, bo na rodzinnych ofertach znamy się jak mało kto! Kontakt.

Turcja Pogoda: Riwiera Turecka

Miesiąc IV V VI VII VIII IX X
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 21 26 30 34 36 31 27
Temperatura w nocy  [st. C] 11 16 19 23 22 19 15
Temperatura wody  [st. C] 18 20 22 25 26 26 24
Godziny słońca dziennie 9 10 12 13 12 11 9
Liczba dni deszczowych 5 3 1 0 0 1 4

Turcja Pogoda: Turcja Egejska

Miesiąc V VI VII VIII IX X
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 26 30 34 36 30 25
Temperatura w nocy  [st. C] 15 19 21 22 19 16
Temperatura wody  [st. C] 19 21 24 24 23 22
Godziny słońca dziennie 10 12 13 12 11 9
Liczba dni deszczowych 4 1 0 0 1 1

Dla kogo Turcja?

Najprostsza odpowiedź – dla każdego.

Dla rodzin: z rodzinnymi wyjazdami kojarzy się przede wszystkim Riwiera Turecka. Wspaniałe rodzinne hotele, przyjemne piaszczysto-żwirowe plaże i idealne warunki pogodowe do wypoczynku. W części Egejskiej plaże są bardziej żwirowe, a hotele mniejsze ale i tutaj zdarzają się wyjątkowe rodzinne obiekty.

Do zwiedzania: w tym przypadku zarówno Riwera jak Turcja Egejska mają mnóstwo do zaoferowania. Najważniejsze „zabytki” Turcji to przede wszystkim bajeczna Kapadocja, Efez i Pamukkale. To absolutna podstawa ale prawdą jest, że to tylko trzy, najbardziej znane z tysięcy destynacji, które warto zobaczyć w Turcji. Historia tego kraju jest tak długa, na jego terenie wydarzyło się tyle ważnych rzeczy w historii ludzkości, że warto poświęcić mu zdecydowanie więcej niż jeden tygodniowy wyjazd!

Na imprezy: imprezowiczów również Turcja nie zawiedzie. Na najlepsze imprezy na  Riwerze warto wybrać się do Analyi i do Manavgatu (okolice Side) ale praktycznie w każdym mieście tej części Turcji znajdziecie kluby nocne i dyskoteki. W części Egejskiej najlepiej wybawicie się w Bodrum iMarmaris.

Skontaktuj się z nami. Mamy kilkadziesiąt korzystnych ofert dla Ciebie i Twojej Rodziny! Kontakt

Dokładne prognozy pogody w Turcji publikowane są tutaj

Przed wyjazdem warto zapoznać się z informacjami i ostrzeżeniami turystycznymi Ministerstwa Spraw Zagranicznych z przewodnika Polak za Granicą

Nasi konsultanci czekają na Twoje pytania:
t: (22) 728 83 83
e: info@chilli-travel.pl

Skomentuj

Komentarzy