skip to Main Content

Bułgaria Pogoda

Bułgaria Pogoda

Bułgaria Pogoda OK

Najbardziej popularne kurorty turystyczne Bułgarii to Słoneczny Brzeg i Złote Piaski. Jak sama nazwa wskazuje region wyróżnia się nadzwyczaj piękną, szeroką i piaszczystą plażą. Jeśli do tego dodamy przyjaźnie nastawionych Bułgarów, świetne wina i doskonałą kuchnię to mamy idealny kierunek na wakacje! Wyjazdy do Bułgarii organizowane są od czerwca do września. W tym czasie temperatury oscylują pomiędzy 26 °C a 30 °C.

W skrócie

  • Wspaniałe piaszczyste plaże
  • Bardzo duży wybór rodzinnych hoteli
  • Świetny klimat i smaczna kuchnia
  • Jedne z najlepszych cen

Zobacz ofertę

Bułgaria Pogoda

Miesiąc V VI VII VIII IX
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 22 26 30 39 26
Temperatura w nocy  [st. C] 12 16 19 18 14
Temperatura wody  [st. C] 17 22 24 26 22
Godziny słońca dziennie 8 9 11 10 8
Liczba dni deszczowych 10 9 6 4 4

Często spotykamy się z opinią, że bułgarskie wakacje przypominają polskie tylko z wyższą gwarancją dobrej pogody. Różnica polega przede wszystkim na zachmurzeniu. W czasie wakacji najwięcej, choć niedużo, opadów przypada na początek czerwca, w tym miesiącu jest około 9 dni deszczowych. Z reguły pada właśnie na początku czerwca dlatego wybierając się do Bułgarii warto wybrać raczej druga połowę tego miesiąca. Dobrym miesiącem na podróż do tego pięknego kraju jest wrzesień. Jest mało dni deszczowych (około 4) i przypadają one raczej na koniec miesiąca a nagrzana po sezonie woda wita nas temperaturami około 22 °C. Temperatura powietrza spada do bardzo przyjemnych 26 °C i zachęca do zwiedzania kurortów i aktywnego wypoczynku.
Jednym z największych atutów Bułgarii jest kuchnia. Z jednej strony owoce i warzywa są dokładnie takie same jak w Polsce ale jednak jakby większe i bardziej soczyste. Wyśmienite! Prosta sałatka Szopska, która składa się tylko ze świeżych pomidorów, ogórków i koziego sera smakuje wybornie!

Dokładne prognozy pogody w Bułgarii publikowane są na Bułgaria Pogoda

Przed wyjazdem warto zapoznać się z informacjami i ostrzeżeniami turystycznymi Ministerstwa Spraw Zagranicznych z przewodnika Polak za Granicą

Nasi konsultanci czekają na Twoje pytania:
t: (22) 728 83 83
e: info@chilli-travel.pl

Back To Top