skip to Main Content

Majorka Pogoda

Majorka Pogoda

Majorka Pogoda:

Majorka pogoda: sprawdź kiedy najlepiej wyjechać i które miesiące wybrać na zwiedzanie regionu.

Majorka jest największą wyspą należącego do Hiszpanii archipelagu Balearów. Jest to zarazem najsłynniejsza wyspa tego rejonu – to na nią zjeżdża najwięcej turystów każdego roku. Baleary leżą w strefie klimatu śródziemnomorskiego, zatem panują tutaj bardzo ciepłe lata i  łagodne zimy. Sezon turystyczny na Majorce trwa od maja do października, kiedy to temperatura nie spada poniżej 20 st. C, wtedy też obserwujemy najmniej dni deszczowych. Najcieplejszymi miesiącami są tutaj czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień, kiedy to słupki rtęci regularnie wskazują od 25 st. C do ponad 30 st. C. W wyżej wymienionych miesiącach, a także w październiku, również temperatura wody jest bardzo przyjemna dla miłośników kąpieli, bowiem cały czas utrzymuje się w granicach 20 – 25 st. C.

NA SKRÓTY

Najpiękniejsza

Zaryzykujemy swtierdzenie, że Majorka to najpiekniejsza hiszpańska wyspa. Formentor, zatoka alkudyjska czy wspaniałe zatokowe plaże na zachodzie wyspy. To miejsce ablsolutnie do zakochania!

Krótki sezon

Wyspa ma niestety dość krótki sezon. Tak naprawdę pogodny możemy być pewni od czerwca do mniej więcej połowy września. Poza tymi miesącami temperatura spada i mogą pojawić się deszcze.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Majorka Pogoda

Miesiąc IV V VI VII VIII IX X
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 19 22 26 29 29 27 23
Temperatura w nocy  [st. C] 8 10 13 17 20 18 14
Temperatura wody  [st. C] 15 17 21 24 25 24 21
Godziny słońca dziennie 8 10 10 11 11 8 6
Liczba dni deszczowych 5 5 3 1 3 6 9

Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Dla plażowiczów najlepszym czasem na odwiedzenie Majorki są miesiące wakacyjne, natomiast dla łaknących spokoju i pięknych krajobrazów – miesiące późnej wiosny, głównie maj, kiedy to wyspa wchodzi w ostatni okres dojrzewania roślinności – wtedy pokrywa się wszystkimi barwami, ciesząc oko. Wtedy też na Majorce nie jest jeszcze tak upalnie.

I dla miłośników wylegiwania się na plażach i dla amatorów aktywnego spędzania czasu Majorka ma wiele do zaoferowania. Tych pierwszych urzeczą kilometry szerokich plaż ze złotym piaskiem zalewane przez lazurową wodę, drugich natomiast zadowolą wycieczki i wspinaczki po trzech górskich pasmach na wyspie czy też długie spacery gajami okalającymi wybrzeża.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Nasze artykuły. Sprawdź co warto przeczytać:

Fuerteventura-Pogoda-mini- Wyspy-Kanaryjskie-Pogoda
Costa Del Sol Pogoda Mini Copy
Seszelel-Pogoda
Grecja-Pogoda
Barbados Pogoda
Kos-Pogoda-mini
Majorka-Pogoda
Wyspy-Kanaryjskie-Pogoda

Sprawdź więcej imformacji w dziale Pogoda i Blog. Sprawdź również informacje pogodowe na tutaj.

Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat konkretnego kierunku podróży zamieszczonych na stronach MSZ w przewodniku:
Polak za Granicą.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają
jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Opis hotelu ma charakter orientacyjny. Szczegółowy opis hotelu załączony będzie do finalnej oferty oraz dokumentów rezerwacyjnych.

Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Back To Top