skip to Main Content

Wyspy Kanaryjskie Pogoda

Wyspy-Kanaryjskie-Pogoda

Wyspy Kanaryjskie Pogoda: sprawdź kiedy i na którą wyspę lecieć w ciągu roku. Mimo iż archipelag nie jest bardzo duży, to pogoda na konkretnych wyspach może być zupełnie inna w tym samym czasie!

Wyspy Kanaryjskie zwane ze względu na panującą na nich pogodę Wyspami Wiecznej Wiosny. Archipelag zlokalizowany jest  na Oceanie Atlantyckim, na północny zachód od Afryki. Z racji takiego położenia na Wyspach Kanaryjskich pogoda praktycznie przez cały rok rozpieszcza dość wysoką temperaturą i co najważniejsze praktycznie zerowymi opadami (wyjątkiem jest Teneryfa – na jej północy może padać nawet często, sprawdźcie Teneryfa Pogoda).

[vc_row][vc_column][vcex_spacing][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width="stretch_row" css=".vc_custom_1573506636692{background-color: #fafafa !important;}" el_class=".reklamadol"][vc_column][vcex_spacing][vc_column_text]Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać![/vc_column_text][vcex_spacing size="15px"][vc_raw_js]JTNDY2VudGVyJTNFJTNDYSUyMGhyZWYlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRmJpdC5seSUyRjM5TndlYm0lMjIlMjB0YXJnZXQlM0QlMjJfYmxhbmslMjIlMjByZWwlM0QlMjJzcG9uc29yZWQlMjBub2ZvbGxvdyUyMiUzRSUzQ2ltZyUyMHNyYyUzRCUyMmh0dHBzJTNBJTJGJTJGYml0Lmx5JTJGMlBpczNMYiUyMiUyMHdpZHRoJTNEJTIyMzAwJTIyJTIwaGVpZ2h0JTNEJTIyMjUwJTIyJTIwYm9yZGVyJTNEJTIyMCUyMiUyMGFsdCUzRCUyMiUyMiUyMCUyRiUzRSUzQyUyRmElM0UlM0MlMkZjZW50ZXIlM0U=[/vc_raw_js][vcex_spacing size="15px"][vc_raw_js]JTNDY2VudGVyJTNFJTNDYSUyMGhyZWYlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRmJpdC5seSUyRjMyZVh3b0klMjIlMjB0YXJnZXQlM0QlMjJfYmxhbmslMjIlMjByZWwlM0QlMjJzcG9uc29yZWQlMjBub2ZvbGxvdyUyMiUzRSUzQ2ltZyUyMHNyYyUzRCUyMmh0dHBzJTNBJTJGJTJGYml0Lmx5JTJGM2loT2V4WiUyMiUyMHdpZHRoJTNEJTIyMzAwJTIyJTIwaGVpZ2h0JTNEJTIyMjUwJTIyJTIwYm9yZGVyJTNEJTIyMCUyMiUyMGFsdCUzRCUyMiUyMiUyMCUyRiUzRSUzQyUyRmElM0UlM0MlMkZjZW50ZXIlM0UlMEE=[/vc_raw_js][vcex_spacing size="15px"][vc_raw_js]JTNDY2VudGVyJTNFJTNDYSUyMGhyZWYlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRmJpdC5seSUyRjMybE9sbU4lMjIlMjB0YXJnZXQlM0QlMjJfYmxhbmslMjIlMjByZWwlM0QlMjJzcG9uc29yZWQlMjBub2ZvbGxvdyUyMiUzRSUzQ2ltZyUyMHNyYyUzRCUyMmh0dHBzJTNBJTJGJTJGYml0Lmx5JTJGM2JONm5CNiUyMiUyMHdpZHRoJTNEJTIyMzAwJTIyJTIwaGVpZ2h0JTNEJTIyMjUwJTIyJTIwYm9yZGVyJTNEJTIyMCUyMiUyMGFsdCUzRCUyMiUyMiUyMCUyRiUzRSUzQyUyRmElM0UlM0MlMkZjZW50ZXIlM0UlMEE=[/vc_raw_js][vcex_spacing][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vcex_spacing][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

Wyspy Kanaryjskie Pogoda – temperatura

Każda z wysp charakteryzuje se trochę odmienną temperaturą w ujęciu rocznym ale średnio nie spada ona praktycznie nigdy poniżej 17 st. Celsjusza. W szczycie nasłonecznienie często przekracza za to 30 st. Celsjusza. Takie temperatury utrzymują się praktycznie cały rok! To czyni z Wysp Kanaryjskich szczególnie interesujący kierunek, szczególnie na zimowe wyjazdy. W zasadzie w zimie to drugi po Egipcie (o pogodzie w Egipcie przeczytacie w naszym artykule Egipt Pogoda) najczęściej wybierany kierunek. Szczególnie popularna jest Fuerteventura (czytaj Fuerteventura Pogoda) i Lanzarote (czytaj Lanzarote Pogoda).  Aktualne i historyczne dane na temat temperatury najlepiej sprawdzić na portalach takich, jak: weather underground.

Wyspy Kanaryjskie Pogoda – opady

Pod względem opadów Wyspy Kanaryjskie pogodowo znajdują się w szczycie kierunków. Przez cały rok deszcze padają tak naprawdę sporadycznie. Wyjątek stanowi tutaj północna część Teneryfy, która oddzielona jest od reszty wyspy najwyższym szczytem, wulkanem Teide. Więcej o Teneryfie przeczytacie w naszym artykule Teneryfa Pogoda.

Wyspy Kanaryjskie Pogoda – wiatr. Nie taki zły jak o nim mówią…

Wyspy Kanaryjskie często określane są jako wyspy bardzo wietrzne. Jest w tym jednak tylko trochę prawdy. Owszem, wiatr wieje bardzo często i potrafi wiać nawet mocno ale są tego i bardzo dobre strony!!! W porównaniu do kierunków takich jak Egipt czy Turcja, to właśnie dzięki powiewom rześkiego wiatru Wyspa Kanaryjskie mają niebywale przyjemny mikroklimat. Nie jest duszno, a rześka bryza od Oceanu sprawia, że nie chce się schodzić z leżaka. Gdyby nie wiat palące słońce byłoby bardzo trudne do zniesienia. Wiatr to duży atut Wysp Kanaryjskich! Właśnie dlatego na Wyspach Kanaryjskich możemy spotkać bardzo dużo starszych osób, które przylatują tutaj w poszukiwaniu przyjemnych temperatur i rześkiego powietrza bez dużej wilgotności.

Bardzo ważne jest aby dobrze zabezpieczyć się przed Słońcem. Kremy z wysokimi filtrami to podstawa. Przez wiatr nie czuje się tak palących promieni padających prostopadle z nieba. Oparzenia potrafią być poważne.

[vc_row][vc_column][vcex_spacing][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width="stretch_row" css=".vc_custom_1573506636692{background-color: #fafafa !important;}" el_class=".reklamadol"][vc_column][vcex_spacing][vc_column_text]Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać![/vc_column_text][vcex_spacing size="15px"][vc_raw_js]JTNDY2VudGVyJTNFJTNDYSUyMGhyZWYlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRmJpdC5seSUyRjMybE9sbU4lMjIlMjB0YXJnZXQlM0QlMjJfYmxhbmslMjIlMjByZWwlM0QlMjJzcG9uc29yZWQlMjBub2ZvbGxvdyUyMiUzRSUzQ2ltZyUyMHNyYyUzRCUyMmh0dHBzJTNBJTJGJTJGYml0Lmx5JTJGM2JONm5CNiUyMiUyMHdpZHRoJTNEJTIyMzAwJTIyJTIwaGVpZ2h0JTNEJTIyMjUwJTIyJTIwYm9yZGVyJTNEJTIyMCUyMiUyMGFsdCUzRCUyMiUyMiUyMCUyRiUzRSUzQyUyRmElM0UlM0MlMkZjZW50ZXIlM0UlMEE=[/vc_raw_js][vcex_spacing size="15px"][vc_raw_js]JTNDY2VudGVyJTNFJTNDYSUyMGhyZWYlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRmJpdC5seSUyRjMyZVh3b0klMjIlMjB0YXJnZXQlM0QlMjJfYmxhbmslMjIlMjByZWwlM0QlMjJzcG9uc29yZWQlMjBub2ZvbGxvdyUyMiUzRSUzQ2ltZyUyMHNyYyUzRCUyMmh0dHBzJTNBJTJGJTJGYml0Lmx5JTJGM2loT2V4WiUyMiUyMHdpZHRoJTNEJTIyMzAwJTIyJTIwaGVpZ2h0JTNEJTIyMjUwJTIyJTIwYm9yZGVyJTNEJTIyMCUyMiUyMGFsdCUzRCUyMiUyMiUyMCUyRiUzRSUzQyUyRmElM0UlM0MlMkZjZW50ZXIlM0UlMEE=[/vc_raw_js][vcex_spacing size="15px"][vc_raw_js]JTNDY2VudGVyJTNFJTNDYSUyMGhyZWYlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRmJpdC5seSUyRjM5TndlYm0lMjIlMjB0YXJnZXQlM0QlMjJfYmxhbmslMjIlMjByZWwlM0QlMjJzcG9uc29yZWQlMjBub2ZvbGxvdyUyMiUzRSUzQ2ltZyUyMHNyYyUzRCUyMmh0dHBzJTNBJTJGJTJGYml0Lmx5JTJGMlBpczNMYiUyMiUyMHdpZHRoJTNEJTIyMzAwJTIyJTIwaGVpZ2h0JTNEJTIyMjUwJTIyJTIwYm9yZGVyJTNEJTIyMCUyMiUyMGFsdCUzRCUyMiUyMiUyMCUyRiUzRSUzQyUyRmElM0UlM0MlMkZjZW50ZXIlM0U=[/vc_raw_js][vcex_spacing][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vcex_spacing][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

Zimą najlepiej jest wybrać się na Fuerteventurę lub Lanzarote, wyspy położone najbliżej Afryki, gdzie przez 330 dni w roku świeci słońce, a średnia temperatura osiąga 25 stopni. Noc temperatura spada, w szczególności na Gran Canarii i Teneryfie (temperatura może spaść do 15 stopni). W lipcu i sierpniu temperatury są najwyższe, ale upały dzięki wiatrowi nie są męczące, gdyż odczuwalne temperatury oscylują w granicach 27 st. C.

Szczegółowa pogoda na poszczególnych Wyspach Kanaryjskich:

Fuerteventura-Pogoda-mini- Wyspy-Kanaryjskie-Pogoda
lanzarote-pogoda-Wyspy-Kanaryjskie-Pogoda
Gran-Canaria-Pogoda-mini-Wyspy-Kanaryjskie-Pogoda
Teneryfa-pogoda-mini-Wyspy-Kanaryjskie-Pogoda

Nasze artykuły. Sprawdź co warto przeczytać:

Zakynthos-Pogoda-mini
Grecja-Pogoda
Wyspy-Kanaryjskie-Pogoda
Lanzarote-pogoda
Side Pogoda
Alanya Pogoda
Minorka-Pogoda-mini

Sprawdź więcej imformacji w dziale Pogoda i Blog. Sprawdź również informacje pogodowe na tutaj.

Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat konkretnego kierunku podróży zamieszczonych na stronach MSZ w przewodniku:
Polak za Granicą.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają
jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Opis hotelu ma charakter orientacyjny. Szczegółowy opis hotelu załączony będzie do finalnej oferty oraz dokumentów rezerwacyjnych.

Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Back To Top