skip to Main Content

Kos Pogoda

Kos pogoda

Sprawdź jaka jaka panuje na Kos pogoda i kiedy najlepiej jechać na tę piękną i malowniczą wyspę.

Kos to grecka wyspa, która leży na Morzu Egejskim niedaleko południowo-zachodniego wybrzeża Turcji. Miłośnicy zabytków i pozostałości po starożytnej greckiej kulturze na tej wyspie nie znajdą wiele miejsc, które warto zobaczyć – Kos jest bardziej znany ze swoich długich, piaszczystych plaż. A te ostatnie nie mają sobie równych w całej Grecji. Plaże oblewają idealnie błękitne wody, które zachęcają turystów do kąpieli w miesiącach od czerwca do września – wtedy ich temperatura waha się w granicach 21 – 25 st. C. Również temperatura powietrza w tych miesiącach jest najodpowiedniejsza dla turystyki – 27 – 31 st. C – jednak nie upalna, bowiem klimat łagodzony jest przez przyjemne bryzy oraz lokalny wiatr Meltemi.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

NA SKRÓTY

Meltemi!

Gdyby nie Meltemi – wiatr od morza przyjemnie ochładzający wyspę w lecie Kos byłby najgorętszą grecką wyspą. Słońce bali tam bardzo mocna ale przyejmna bryza przynosi wpaniałe oreźwienie i świeże powietrze!

Rodzinny

Kos dzięki swoim plażom i hotelom z dużą rodzinną infrastrukturą uchodzi za jedną z najlpeszych wysp na wypoczynek z dziećmi. Specyficzne warunki pogodowe (Meltemi!) sprawiają, że dzieci czują się tam świetnie nawet w najgorętszych miesiącach.

Kos Pogoda

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 14 15 16 20 24 28 31 31 27 23 19 16
Temperatura w nocy  [st. C] 8 8 9 13 16 20 22 22 20 16 13 10
Temperatura wody  [st. C] 17 16 16 17 19 21 23 25 24 22 20 18
Godziny słońca dziennie 4 5 6 8 10 12 12 11 10 8 6 4
Liczba dni deszczowych 14 11 10 6 5 1 0 0 1 6 9 14

Dane opracowane przy użyciu informacji pogodowych zawartych na stronach weather underground.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Prócz plaż Kos urzeka również pięknymi zatokami i stromymi, jasnymi klifami. Wyspa jest miejscem, gdzie turyści cieszą się przede wszystkim czasem relaksu w pełnym Słońcu czy też oddawaniem się przyjemnościom płynącym z różnorakich sportów wodnych. Kultura starożytnej Grecji zdawałoby się ominęła tę małą wyspę, co jednak nie znaczy, że nie jest ona atrakcyjnym kierunkiem dla wczasowiczów – Kos warto zobaczyć chociażby dla widoków, które w Europie są jednymi z najbardziej docenianych.

Nasze artykuły. Sprawdź co warto przeczytać:

Costa De La Luz Pogoda
Kuba-Pogoda
Mauritius Pogoda
Seszelel-Pogoda
Bułgaria Pogoda
Majorka-Pogoda

Sprawdź więcej imformacji w dziale Pogoda i Blog. Sprawdź również informacje pogodowe na tutaj.

Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat konkretnego kierunku podróży zamieszczonych na stronach MSZ w przewodniku:
Polak za Granicą.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają
jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Opis hotelu ma charakter orientacyjny. Szczegółowy opis hotelu załączony będzie do finalnej oferty oraz dokumentów rezerwacyjnych.

Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Back To Top