skip to Main Content

Malediwy Pogoda

MALEDIWY-chilli-travel

Malediwy pogoda: sprawdź kiedy najlepiej lecieć na te rajskie wyspy. Idealna pogoda panuje tam naprawdę długo ale są też miesiące, w których warto uważać.

 

Malediwy są południowoazjatyckim państwem leżącym na Oceanie Indyjskim, na południowy zachód od Półwyspu Indyjskiego i Sri Lanki. Jest to archipelag składający się z około 1200 wysp koralowych, z czego jedynie 200 jest zamieszkanych przez tubylców.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Archipelag leży w strefie dwóch monsunów. Północne wyspy uważane są za bardziej burzowe – monsun północno-zachodni przywiewa tam więcej chmur i ulewnych deszczy, zwłaszcza w okresie od czerwca do października. Natomiast monsun południowo-wschodni przywiewa na południe raczej suche powietrze – nawet w porze deszczowej w regionie południa Malediwów nie pada tak obficie jak na północy.

Wyspy archipelagu są niezwykle często odwiedzane przez miłośników nurkowania z całego świata – Malediwy znane są z zawsze ciepłych – prawie 30 st. C – oraz niezwykle przejrzystych – zwłaszcza w kwietniu i listopadzie – wód. Podwodny  świat tych rejonów to setki pięknych, słynnych na cały świat raf koralowych. W tak ciepłych wodach  żyje również bardzo wiele delfinów – niemal każdy rejs odbywa się w towarzystwie małego stada tychże ssaków.

Wysepki rozciągają się na długości 820 km i szerokości 130 km. Malediwy znajdują się w strefie klimatu równikowego wybitnie wilgotnego, stąd bardzo wysoka temperatura przez cały rok – zawsze ponad 30 st. C! – oraz duża wilgotność powietrza i częste opady. Pora sucha trwa tutaj od grudnia do kwietnia – wtedy deszcze niemal nie występują, a Słońce  świeci prawie bez przerwy. Właśnie w tych miesiącach na Malediwy przylatuje najwięcej turystów, głównie w okresie świąteczno-noworocznym, aby odpocząć choć na chwilę od białego, zimnego obrazku za szybą.

NA SKRÓTY

Dobry termin to dobra cena

Turyści odwiedzają Malediwy praktycznie cały rok ale zdecydowanie najlepsza pogoda panuje tam od listopada do kweitnia. Warto zastanowić się też nad wyjazdem w październiku kiedy pogoda już jest przyjemna a ceny bardzo korzystne.

Rodzinnie?

Malediwy raczej kojarzą się z romantycznym czasem sędzonym tylko we dwoje. Niemniej powastaje tam coraz wiecej hoteli dla rodzin z dziećmi. Atrakcje wodne i animacje coraz częsciej spotakać można włąsnie tam!

Malediwy Pogoda

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 30 31 32 33 33 31 30 3 30 30 31 30
Temperatura w nocy  [st. C] 23 24 26 27 27 26 25 25 25 25 24 23
Temperatura wody  [st. C] 27 27 28 29 29 28 28 27 27 28 28 27
Godziny słońca dziennie 8 9 8 7 6 4 4 5 6 6 6 7
Liczba dni deszczowych 1 0 0 2 5 17 16 11 10 9 4 2

Dane opracowane przy użyciu informacji pogodowych zawartych na stronach weather underground.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Nasze artykuły. Sprawdź co warto przeczytać:

Turcja-Pogoda
Sri-lanka-pogodan-mini
Dominikana-Pogoda
Seszelel-Pogoda
Zakynthos-Pogoda-mini
Ibiza-Pogoda-Mini
Cypr Pogoda
Teneryfa-pogoda-mini-Wyspy-Kanaryjskie-Pogoda

Sprawdź więcej imformacji w dziale Pogoda i Blog. Sprawdź również informacje pogodowe na tutaj.

Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat konkretnego kierunku podróży zamieszczonych na stronach MSZ w przewodniku:
Polak za Granicą.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają
jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Opis hotelu ma charakter orientacyjny. Szczegółowy opis hotelu załączony będzie do finalnej oferty oraz dokumentów rezerwacyjnych.

Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Back To Top