skip to Main Content

Gran Canaria Pogoda

Gran Canaria Pogoda mini

Gran Canaria pogoda” to jedna z najczęściej wyszukiwanych fraz przed wyjazdem. Wyspa zachwyca pięknymi krajobrazami i właśnie wyjątkową pogodą panującą tam praktycznie przez cały rok.

Gran Canaria zajmuje centralne miejsce w położonym na zachód od wybrzeży Maroka hiszpańskim archipelagu Wysp Kanaryjskich. Wyspa ta, podobnie jak wszystkie wyspy archipelagu, ma górzyste ukształtowanie terenu – dzięki temu na Gran Canarii jest wiele mikroklimatów. Od wylegiwania się na słonecznej plaży i wędrówek po zaśnieżonych pasmach górskich dzieli nas zaledwie godzina jazdy samochodem.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

NA SKRÓTY

Pogoda cały rok

Gran Canaria jak i inne Wyspy Kanaryjskie to kierunek jaki można odwiedzać cały rok. Temepratura praktycznie zawsze powyżej 22 stC i mało deszczu. Lepiej się nie da!

Nie tylko rodziny

Gran Canaria kojarzy się z rodzinną destynacją. Pradwa jest taka, że praktycznie każdy znajdzie tam coś dla siebie. Jest jak się pobawić, jest gdzie wypooczać. Zapraszamy na Gran Canarię!

Gran Canaria Pogoda – temperatury i opady

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 23 22 22 22 23 24 25 26 26 26 24 22
Temperatura w nocy  [st. C] 14 14 15 16 17 18 19 21 21 19 16 16
Temperatura wody  [st. C] 18 17 17 18 19 20 21 22 23 23 20 19
Godziny słońca dziennie 6 6 7 8 9 9 9 9 9 7 6 5
Liczba dni deszczowych 8 5 5 3 1 1 1 1 1 4 7 8

Dane opracowane przy użyciu informacji pogodowych zawartych na stronach weather underground.

Nasze inne artykuły o Wyspach Kanaryjskich: Gran Canaria pogoda, Fuerteventura Pogoda, Lanzarote Pogoda, Teneryfa Pogoda.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Sezon turystyczny na Gran Canarii trwa przez cały rok – temperatury w ciągu dnia podczas całego roku niemal nigdy nie spadają poniżej 22 st. C. Błędem jest jednak przekonanie o upalnym lecie w związku z ciepłą zimą – w lato klimat wyspy ochładzany jest przez pasat znad Oceanu Atlantyckiego, przynosząc przyjemną temperaturę ok. 26 st. C. Również woda zachęca amatorów sportów wodnych do odwiedzin Gran Canarii – przez cały rok jej temperatura oscyluje w granicach 20 st. C, od 17 st. w miesiącach zimowych do nawet 23 st. w późnym lecie.

Gran Canaria uważana jest za miejsce o jednym z najlepszych wakacyjnych klimatów na świecie – tutaj lato trwa 12 miesięcy, Słońce świeci przez ponad 300 dni w roku. To prawdziwy raj dla plażowiczów, których zachęcą jedne z najpiękniejszych plaż w Europie – w południowej części wyspy. Natomiast upstrzona górskimi szczytami centralna część Gran Canarii to idealne miejsce do aktywnego spędzania czasu o każdej porze roku.

Nasze artykuły. Sprawdź co warto przeczytać:

Sycylia-Pogoda-mini
Mauritius Pogoda
Majorka-Pogoda
Teneryfa-pogoda-mini-Wyspy-Kanaryjskie-Pogoda
Seszelel-Pogoda
Gran-Canaria-Pogoda-mini-Wyspy-Kanaryjskie-Pogoda

Sprawdź więcej imformacji w dziale Pogoda i Blog. Sprawdź również informacje pogodowe na tutaj.

Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat konkretnego kierunku podróży zamieszczonych na stronach MSZ w przewodniku:
Polak za Granicą.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają
jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Opis hotelu ma charakter orientacyjny. Szczegółowy opis hotelu załączony będzie do finalnej oferty oraz dokumentów rezerwacyjnych.

Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Back To Top