skip to Main Content

Turcja Pogoda

Zanim wybierzesz się do Turcji warto zauważyć jedną ważną sprawę – z turystycznego punktu widzenia mamy dwie części Turcji:

  • ogólnie rzecz ujmując południe, zwane Riwierą Turecką, bądź Turcją Kontynentalną, obejmującą takie kurorty jak Kemer, Antalya (tutaj znajduje się lotnisko obsługujące tą część Turcji), Side czy Alanya
  • część południowo zachodnią, rozciągającą się od miejscowości Oludeniz, poprzez Dalaman, Marmaris, Bodrum (lotnisko) i Kusadasi aż po Izmir (lotnisko)

Jest to o tyle istotne, że części te różnią się trochę pogodą. Sezon turystyczny na Riwierze trwa od kwietnia do października, a w rejonie Turcji Egejskiej zaczyna się miesiąc później – w maju. Szczyt sezonu niezależnie od regionu przypada na okres wakacji między lipcem a sierpniem.

Temperatury w tych miesiącach nierzadko przekraczają 35 st. C. Tak wysokie temperatury nie sprzyjają wypoczynkowi osób starszych i bardzo małych dzieci, o czym trzeba pamiętać wybierając się do Turcji całą rodziną.

Bardzo dobrymi miesiącami na podróż do tego pięknego kraju są maj, wrzesień i październik. Słońce już wtedy rozpieszcza nas temperaturami powyżej 25 st. C a deszcze spotykane są sporadycznie. Po wakacjach temperatura wody nagrzanej po gorącym lecie sięga nawet 26 st. C!

Jeśli zastanawiasz się, kiedy jechać do Turcji i jaki hotel wybrać – skontaktuj się z naszymi konsultantami. Powierz swoje wakacje specjalistom. Kontakt

Ceny hoteli i wyjazdów

Turcja pod względem cen to dość ciekawy kierunek. Nie brak tutaj ofert z cenami w okolicach 1000 zł za osobę za tydzień. To niewątpliwe okazje dla osób, które lubią bardzo korzystnie wyjechać ale nie koniecznie nastawiają się na bardzo wysoki standard.
Warto jednak zastanowić się również nad tymi najlepszymi pięciogwiazdkowymi hotelami, które w Turcji również możecie rezerwować w świetnych cenach, tutaj Turcja to prawdziwy raj dla rodzin z dziećmi. Duże hotele z animacjami i aquaparkami lub kameralne i wygodne kompleksy. Jeśli wybieracie się do Turcji z rodziną, musicie powierzyć nam organizację Waszego wyjazdu, bo na rodzinnych ofertach znamy się jak mało kto! Kontakt.

Turcja Pogoda: Riwiera Turecka

Miesiąc IV V VI VII VIII IX X
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 21 26 30 34 36 31 27
Temperatura w nocy  [st. C] 11 16 19 23 22 19 15
Temperatura wody  [st. C] 18 20 22 25 26 26 24
Godziny słońca dziennie 9 10 12 13 12 11 9
Liczba dni deszczowych 5 3 1 0 0 1 4

Turcja Pogoda: Turcja Egejska

Miesiąc V VI VII VIII IX X
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 26 30 34 36 30 25
Temperatura w nocy  [st. C] 15 19 21 22 19 16
Temperatura wody  [st. C] 19 21 24 24 23 22
Godziny słońca dziennie 10 12 13 12 11 9
Liczba dni deszczowych 4 1 0 0 1 1

Turcja Pogoda: Dla kogo Turcja?

Najprostsza odpowiedź – dla każdego.

Dla rodzin: z rodzinnymi wyjazdami kojarzy się przede wszystkim Riwiera Turecka. Wspaniałe rodzinne hotele, przyjemne piaszczysto-żwirowe plaże i idealne warunki pogodowe do wypoczynku. W części Egejskiej plaże są bardziej żwirowe, a hotele mniejsze ale i tutaj zdarzają się wyjątkowe rodzinne obiekty.

Do zwiedzania: w tym przypadku zarówno Riwera jak Turcja Egejska mają mnóstwo do zaoferowania. Najważniejsze „zabytki” Turcji to przede wszystkim bajeczna Kapadocja, Efez i Pamukkale. To absolutna podstawa ale prawdą jest, że to tylko trzy, najbardziej znane z tysięcy destynacji, które warto zobaczyć w Turcji. Historia tego kraju jest tak długa, na jego terenie wydarzyło się tyle ważnych rzeczy w historii ludzkości, że warto poświęcić mu zdecydowanie więcej niż jeden tygodniowy wyjazd!

Na imprezy: imprezowiczów również Turcja nie zawiedzie. Na najlepsze imprezy na  Riwerze warto wybrać się do Analyi i do Manavgatu (okolice Side) ale praktycznie w każdym mieście tej części Turcji znajdziecie kluby nocne i dyskoteki. W części Egejskiej najlepiej wybawicie się w Bodrum iMarmaris.

Skontaktuj się z nami. Mamy kilkadziesiąt korzystnych ofert dla Ciebie i Twojej Rodziny!

Turcja Pogoda. Zamów ofertę:


IMIĘ I NAZWISKO (wymagane)

E-MAIL (wymagane)

TELEFON (wymagane)

WIADOMOŚĆ

Nasi konsultanci czekają na twoje pytania:

t: (22) 728 83 83
e: info@chilli-travel.pl

Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat konkretnego kierunku podróży zamieszczonych na stronach MSZ w przewodniku:
Polak za Granicą.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają
jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Opis hotelu ma charakter orientacyjny. Szczegółowy opis hotelu załączony będzie do finalnej oferty oraz dokumentów rezerwacyjnych.

Back To Top