skip to Main Content

Seszele Pogoda

Seszele Pogoda

Seszele pogoda: sprawdź kiedy najlepiej zobaczyć to jedno z najpiękniejszych Państw Świata!!!

Seszele to państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim, na północny wschód od Madagaskaru. Cały kraj stanowi grupę 115 wysp pochodzenia wulkanicznego, z czego tylko 33 są zamieszkane.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Niemal wszystkie są stosunkowo płaskie – wyjątek stanowi największa wyspa – Mahe, która miejscami wznosi się na około 1000 m. n. p. m.. Seszele leżą w strefie klimatu równikowego wybitnie wilgotnego, jednakże nie odznacza się wyraźnie pora sucha i pora deszczowa – deszcz, mniej lub bardziej intensywnie, pada przez cały rok. Jednak najczęściej są to krótkie i gwałtowne ulewy, po których znów wschodzi Słońce. Temperatura powietrza również przez cały rok utrzymuje się na podobnym poziomie, tj. ok. 30 st. C. Sezon turystyczny na wyspach trwa od kwietnia do listopada, kiedy deszcze są mniej obfite i tym samym mniej dokuczliwe, a Słońce nie daje się tak we znaki, co ma związek z niższą wilgotnością powietrza w tym okresie. Za przyjemniejszą pogodę w tych miesiącach odpowiedzialny jest wiejący wtedy pasat południowo-wschodni, jednak nie jest on porywisty – większość wysp leży na zewnątrz pasa cyklonów, więc mocne wichury są na Seszelach rzadkością.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

NA SKRÓTY

Raj na Ziemi

Trudno opisać słowani piękno Seszeli. To jeden z kierunków który po prostu trzeba zoabczyć. Piękne plaże i nieziemska zieleń otaczają z kazdej strony dają niesamowite wrażnia wizualne. Warto lecieć w wakacje!!!

Spokój

To zdecydowanie kierunek dla każdego, kto lubi ciszę i spokój. Joga, ajurweda i błogi relaks to wizytówki Seszeli. żaden inny kierunek na Świecie nie zapewni w tym wzglęzie takiego komfortu.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Seszele Pogoda

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 29 30 30 31 30 28 28 28 28 29 30 30
Temperatura w nocy  [st. C] 24 24 25 25 25 23 24 24 24 24 24 24
Temperatura wody  [st. C] 28 28 29 30 29 28 27 26 27 28 28 28
Godziny słońca dziennie 8 8 7 8 8 7 7 7 8 9 9 9
Liczba dni deszczowych 19 14 15 14 12 13 11 12 11 14 16 18

Dane opracowane przy użyciu informacji pogodowych zawartych na stronach weather underground.

Seszele nie bez kozery nazywane są „Zaginionym Edenem” – mówi się, że można ujrzeć tam więcej odcieni zieleni i błękitu, niż można sobie wyobrazić. Wspaniałe turkusowe wody Oceanu Indyjskiego, urzekające zatoczki, złote piaski seszelskich plaż czy rozciągające się kilometrami gaje palm kokosowych to istny raj dla turystów pragnących błogiego wypoczynku. Miłośników przyrody zachwycą zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt i roślin występujących tylko na tym pięknym, archipelagu, a także ogromne, nawet 500-kilowe żółwie!


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Nasze artykuły. Sprawdź co warto przeczytać:

Ibiza-Pogoda-Mini
Costa Del Sol Pogoda Mini Copy
Meksyk-Pogoda-OK
Cypr Pogoda
Minorka-Pogoda-mini
Gran-Canaria-Pogoda-mini-Wyspy-Kanaryjskie-Pogoda
Malediwy-Pogoda

Sprawdź więcej imformacji w dziale Pogoda i Blog. Sprawdź również informacje pogodowe na tutaj.

Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat konkretnego kierunku podróży zamieszczonych na stronach MSZ w przewodniku:
Polak za Granicą.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają
jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Opis hotelu ma charakter orientacyjny. Szczegółowy opis hotelu załączony będzie do finalnej oferty oraz dokumentów rezerwacyjnych.

Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Back To Top