skip to Main Content

Zakynthos Pogoda

Zakynthos Pogoda mini

Zakynthos pogoda: sprawdź kiedy najlepiej wyjechać i które miesiące wybrać na zwiedzanie regionu.

Zakynthos jest grecką wyspą położoną na Morzu Jońskim, na zachód od Peloponezu. Leży w zasięgu klimatu subtropikalnego śródziemnomorskiego – sezon turystyczny trwa tutaj od maja do października, jednak najlepsze warunki do plażowania – wysoka temperatura zarówno powietrza jak i wody – występują od czerwca do września. Wtedy słupki rtęci zawsze wskazują około 30 st. C, natomiast temperatura wody waha się od 22 do 25 st. C. W miesiącach wakacyjnych upały mogą być uciążliwie, gdyż wilgotność powietrza na wyspie to około 75%, a deszcz jest bardzo rzadkim zjawiskiem. Tamtejszy klimat sprzyja rozwojowi bujnej roślinności – gdzie okiem nie sięgnąć, Zakynthos skąpana jest we wszystkich odcieniach zieleni.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

NA SKRÓTY

Najpiękniejsza?

Wiele osób uważa, że Zaynthos jest absolutnie najpiękniejszą wyspą grecką. O gustach się nie dyskutuje, więc nie będziemy zaprzeczać. Na pewno do Zakynthosu pasuje idelanie jedno określenie – SPEKTAKULARNY

dość krótki sezon

Sezon na Zakynthosie jest stosunkowo krótki. Trwa zaledwie od czerwca do września. W innych miesiącach pogoda raczej nie rozpieszcza, często pada i tempertury nie są zbyt wysokie.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Zakynthos Pogoda

Miesiąc IV V VI VII VIII IX X
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 16 22 25 28 26 24 22
Temperatura w nocy  [st. C] 12 16 20 22 22 19 18
Temperatura wody  [st. C] 16 18 21 22 23 22 21
Godziny słońca dziennie 7 7 10 12 11 10 8
Liczba dni deszczowych 6 6 5 5 4 5 5

Na Zakynthos nie znajdziemy zbyt wielu zabytków, za to wyspa znana jest ze swoich przepięknych plaż i wody o nieprawdopodobnych barwach. Warto wspomnieć o największej atrakcji wyspy – przepięknej  Zatoce Wraku, której plaża jest jedną z najsłynniejszych i najpiękniejszych na świecie. Można dostać się na nią wyłącznie drogą morską, od strony zatoki – z innych stron otoczona jest bowiem olbrzymimi, jasnymi klifami. Swoją nazwę zatoka zawdzięcza legendarnemu wrakowi statku, który spoczywa na plaży.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Nasze artykuły. Sprawdź co warto przeczytać:

Zanzibar Pogoda Chilli Travel (3)
Costa-Blanca-Pogoda-Mini
Alanya Pogoda
Gran-Canaria-Pogoda-mini-Wyspy-Kanaryjskie-Pogoda
Seszelel-Pogoda

Sprawdź więcej imformacji w dziale Pogoda i Blog. Sprawdź również informacje pogodowe na tutaj.

Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat konkretnego kierunku podróży zamieszczonych na stronach MSZ w przewodniku:
Polak za Granicą.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają
jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Opis hotelu ma charakter orientacyjny. Szczegółowy opis hotelu załączony będzie do finalnej oferty oraz dokumentów rezerwacyjnych.

Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Back To Top