skip to Main Content

Zakynthos Pogoda

Zakynthos Pogoda

Zakynthos jest grecką wyspą położoną na Morzu Jońskim, na zachód od Peloponezu. Leży w zasięgu klimatu subtropikalnego śródziemnomorskiego – sezon turystyczny trwa tutaj od maja do października, jednak najlepsze warunki do plażowania – wysoka temperatura zarówno powietrza jak i wody – występują od czerwca do września. Wtedy słupki rtęci zawsze wskazują około 30 st. C, natomiast temperatura wody waha się od 22 do 25 st. C. W miesiącach wakacyjnych upały mogą być uciążliwie, gdyż wilgotność powietrza na wyspie to około 75%, a deszcz jest bardzo rzadkim zjawiskiem. Tamtejszy klimat sprzyja rozwojowi bujnej roślinności – gdzie okiem nie sięgnąć, Zakynthos skąpana jest we wszystkich odcieniach zieleni.

NA SKRÓTY

Najpiękniejsza?

Wiele osób uważa, że Zaynthos jest absolutnie najpiękniejszą wyspą grecką. O gustach się nie dyskutuje, więc nie będziemy zaprzeczać. Na pewno do Zakynthosu pasuje idelanie jedno określenie – SPEKTAKULARNY

dość krótki sezon

Sezon na Zakynthosie jest stosunkowo krótki. Trwa zaledwie od czerwca do września. W innych miesiącach pogoda raczej nie rozpieszcza, często pada i tempertury nie są zbyt wysokie.

Zakynthos Pogoda

Miesiąc IV V VI VII VIII IX X
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 16 22 25 28 26 24 22
Temperatura w nocy  [st. C] 12 16 20 22 22 19 18
Temperatura wody  [st. C] 16 18 21 22 23 22 21
Godziny słońca dziennie 7 7 10 12 11 10 8
Liczba dni deszczowych 6 6 5 5 4 5 5

Na Zakynthos nie znajdziemy zbyt wielu zabytków, za to wyspa znana jest ze swoich przepięknych plaż i wody o nieprawdopodobnych barwach. Warto wspomnieć o największej atrakcji wyspy – przepięknej  Zatoce Wraku, której plaża jest jedną z najsłynniejszych i najpiękniejszych na świecie. Można dostać się na nią wyłącznie drogą morską, od strony zatoki – z innych stron otoczona jest bowiem olbrzymimi, jasnymi klifami. Swoją nazwę zatoka zawdzięcza legendarnemu wrakowi statku, który spoczywa na plaży.

Zamów ofertę:


IMIĘ I NAZWISKO (wymagane)

E-MAIL (wymagane)

TELEFON (wymagane)

WIADOMOŚĆ

Nasi konsultanci czekają na twoje pytania:

t: (22) 728 83 83
e: info@chilli-travel.pl

Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat konkretnego kierunku podróży zamieszczonych na stronach MSZ w przewodniku:
Polak za Granicą.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają
jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Opis hotelu ma charakter orientacyjny. Szczegółowy opis hotelu załączony będzie do finalnej oferty oraz dokumentów rezerwacyjnych.

Back To Top