skip to Main Content

Sardynia Pogoda

Sardynia OK

Sardynia to Włoska wyspa, druga co do wielkości na Morzu Śródziemnym, znajduje się pomiędzy Korsyką a północnym wybrzeżem Tunezji. Co roku zjeżdżają tu rzesze turystów zachwyconych niekończącymi się kilometrami plaż, a także zatokami i skalnymi urwiskami. Sardynia najwięcej turystów gości od maja do października, kiedy temperatura w dzień rzadko spada poniżej 25 st. C, zaś woda zawsze jest idealna dla amatorów kąpieli w szmaragdowej toni Morza Śródziemnego

W skrócie

  • Sardynia czy Sycylia? Spór o najpiękniejszą Włoską wyspę jest nierozwiązany od lat
  • Wspaniałe krajobrazy i architektura
  • Niepowtarzalna atmosfera Włoch
  • Wyspiarski krajobraz z malowniczymi plażami

Zobacz ofertę

Sardynia Pogoda

Miesiąc V VI VII VIII IX X
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 23 27 30 30 27 23
Temperatura w nocy  [st. C] 14 18 21 21 19 15
Temperatura wody  [st. C] 17 20 23 24 23 21
Godziny słońca dziennie 9 9 11 10 8 6
Liczba dni deszczowych 4 1 0 1 3 6

Sardynia to idealne miejsce wypoczynku pasywnego jak i aktywnego – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Miesiące wakacyjne na wyspie to gwarancja wakacji w pełnym Słońcu, bez dni deszczowych. Temperatura w lipcu i w sierpniu niekiedy przekracza 30 st. C, zatem warto pamiętać o kremie z filtrem i nakryciu głowy. Natomiast czerwiec czy wrzesień, kiedy Słońce nie jest już tak dokuczliwe, to idealna pora na zwiedzanie, bowiem przy większości plaż znajdziemy piękne trasy spacerowe, którymi wędrując można zakochać się w unikatowej roślinności, nadającej Sardynii magiczny klimat. Warto również wspomnieć o zatoczkach, do których da się dotrzeć wyłącznie łodzią czy też wspaniałych rafach koralowych – raju dla miłośników nurkowania.

Dokładne prognozy pogody dla Sardynii publikowane są tutaj

Przed wyjazdem warto zapoznać się z informacjami i ostrzeżeniami turystycznymi Ministerstwa Spraw Zagranicznych z przewodnika Polak za Granicą.

Nasi konsultanci czekają na Twoje pytania:
t: (22) 728 83 83
e: info@chilli-travel.pl

Back To Top