skip to Main Content

Ibiza Pogoda

Ibiza-Pogoda-Mini

Ibiza to popularna wyspa z archipelagu Balearów. Baleary oddalone są o około 80 km. od wschodniego wybrzeża Hiszpanii – są jej autonomicznym rejonem. Ibiza jest częścią miniarchipelagu Pitiuz, które leżą w południowo-zachodniej części Balearów. Dzięki ciepłemu klimatowi śródziemnomorskiemu oraz ciepłym wiatrom znad północnych wybrzeży Afryki Ibiza przez około 300 dni w roku topi się w Słońcu – sezon turystyczny w tym rejonie Morza Śródziemnego trwa od maja do października, kiedy to temperatura nie spada poniżej 20 st. C w ciągu dnia. Najcieplejszymi miesiącami są czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień – w tych miesiącach słupki rtęci wskazują niekiedy nawet do 30 st. C w ciągu dnia, natomiast temperatury w nocy bardzo rzadko spadają poniżej 20 st. C. Wiosną i wczesnym latem Ibiza czaruje różnorodnością barw, bowiem rozkwitają wszystkie gatunki roślin, zatapiając wyspę w przyjemniej woni owoców i kwiatów pomieszanej z morską bryzą. Wspomniana bryza zachęca turystów do spędzania wakacji bliżej wybrzeży, gdyż stale wiejąc łagodzi odczuwalne upały – w centralnych częściach obu wysp jest zdecydowanie bardziej gorąco i duszno.

W skrócie

  • Ibiza – jedna z najładniejszych wysp archipelagu Balearów
  • Nie tylko do imprez
  • Wspaniałe plaże i czyste ciepłe morze

Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Ibiza Pogoda

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 15 15 16 19 22 26 28 29 27 23 29 16
Temperatura w nocy  [st. C] 7 7 9 11 14 18 21 22 20 25 12 9
Temperatura wody  [st. C] 14 13 14 15 17 21 24 25 24 21 18 14
Godziny słońca dziennie 5 6 7 8 10 11 11 11 8 6 5 5
Liczba dni deszczowych 6 6 6 5 3 3 1 1 4 8 10 8

W okresie od drugiej połowy maja aż do listopada temperatura wody niemal stale utrzymuje się na poziomie minimum 20 st. C, w miesiącach wakacyjnych dochodząc nawet do 25 st. C, czyniąc kąpiel w krystalicznie czystej wodzie Morza Śródziemnego niezwykle przyjemną. Z racji idealnych warunków, bardzo popularne w tej części świata są sporty wodne.

Ibiza to wyspa o dwóch twarzach – znana jest z najlepszych na świecie dyskotek, uważana za najbardziej rozrywkowe miejsce w Europie. Jednak wyspa zadowoli nie tylko miłośników szampańskiej zabawy, ale też pragnących błogiego  wypoczynku. Tych ostatnich urzecze złotymi plażami i pieknymi klifami.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Nasze artykuły. Sprawdź co warto przeczytać:

Minorka-Pogoda-mini
Mauritius Pogoda
Costa Del Sol Pogoda Mini Copy
Barbados Pogoda
Chorwacja Pogoda
Gran-Canaria-Pogoda-mini-Wyspy-Kanaryjskie-Pogoda

Sprawdź więcej imformacji w dziale Pogoda i Blog. Sprawdź również informacje pogodowe na tutaj.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat konkretnego kierunku podróży zamieszczonych na stronach MSZ w przewodniku:
Polak za Granicą.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają
jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Opis hotelu ma charakter orientacyjny. Szczegółowy opis hotelu załączony będzie do finalnej oferty oraz dokumentów rezerwacyjnych.

Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Back To Top