skip to Main Content

Chorwacja Pogoda

Chorwacja Pogoda OK

Pogodę w Chorwacji można określić prosto – cieplej niż w Polsce i mniej deszczu. Jeśli do tego dodamy relatywnie korzystne ceny na miejscu, czyste morze i życzliwych ludzi to Chorwacja jawi się jako idealna wypoczynkowa destynacja.

W skrócie

  • Bardzo zróżnicowane i przepięknie zagospodarowane wybrzeże
  • Ogromna baza ośrodków i kwater
  • Idealna destynacja dla osób kochających czyste jak łza morze

Zobacz ofertę

Najlepsze miesiące na spędzenie urlopu w Chorwacji przypadają na okres od kwietnia do października. Zachęca przyjemna temperatura i mało opadów. Najcieplejsze miesiące w Chorwacji to lipiec i sierpień, kiedy to temperatura w dzień przekracza 30 °C. Jednak nawet wtedy pogoda nie jest męcząca, bo od morza wieje na nas łagodna bryza niosąca przyjemne ochłodzenie. Woda w Chorwacji to istny raj dla dzieci i amatorów nurkowania z maską i fajką. Jest tak czysta i ciepła, że praktycznie można w niej spędzić cały dzień wylegując się na materacu, bądź podziwiając podwodny świat przez maskę. W okresie od czerwca do sierpnia ilość dni słonecznych w Chorwacji wynosząca ponad 10 godzin zachęca do spędzania maksymalnie długiego czasu na plażach. Bez problemu wypożyczymy małą łódkę, którą warto jest opłynąć okoliczne wysepki i zażyjemy kąpieli w krystalicznie czystej wodzie. Od maja do października temperatura w nocy w Chorwacji nie spada poniżej 18 °C, więc wieczorami do dyskoteki, czy restauracji nie musimy zabierać cieplejszych ubrań. Ciepłe noce i poranki zachęcają do wczesnej pobudki i oglądania malowniczych wschodów słońca spomiędzy licznych wysepek.

Dokładne prognozy pogody dla Chorwacji publikowane są tutaj

Przed wyjazdem warto zapoznać się z informacjami i ostrzeżeniami turystycznymi Ministerstwa Spraw Zagranicznych z przewodnika Polak za Granicą.

Nasi konsultanci czekają na Twoje pytania:
t: (22) 728 83 83
e: info@chilli-travel.pl

Back To Top