skip to Main Content

Belek pogoda

Belek Pogoda

Belek to najbardziej znany i jednocześnie (przynajmniej w założeniu) najbardziej luksusowy kurort w kontynentalnej części tureckiego wybrzeża, zwanej też Riwierą Turecką. Panująca w Belek pogoda zachęca do odwiedzenia tego kurortu praktycznie cały, rok bo temperatury rzadko spadają tutaj poniżej 10 stopni Celsjusza nawet w styczniu. Niemniej prawdziwy sezon turystyczny zaczyna się w Belek w połowie kwietnia, a kończy praktycznie w połowie października.

Planując wyjazd do Belek warto dokładnie wybrać termin, żeby nie było za gorąco (szczyt sezonu) lub za zimno (początek kwietnia). Nasz krótki przewodnik pozwoli Wam uniknąć takich pomyłek. Zapraszamy do lektury!


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

NA SKRÓTY

Turecki Luksus

Belek uchodzi za najbardziej elegancką części tureckiej Riwiery. To tutaj znajdują się najlepsze i najdroższe hotele na wybrzeżu. Warto również wybrać się tutaj na zakupy jeśli szukamy „markowych” emblematów w bazarowych cenach.

Długi sezon

Panująca w Belek pogoda sprawia, że najlepiej jest odwiedzić ten rejon pomiędzy połową kwietnia, a połową października. W szczycie sezonu temperatury będą bardzo wysokie, ale na początku i na końcu przyjemnie niższe.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Belek pogoda – kiedy jechać?

Rozpieszczająca turystów w Belek pogoda zachęca do zwiedzania, i plażowania. Jeśli chcemy aby nie było zbyt gorąco, bo zależy nam lokalnych wycieczkach to warto rozważyć wyjazdy na początku (od połowy kwietnia do czerwca) oraz pod koniec sezonu (od początku września do połowy października). W okresach tych również możemy liczyć na dużo korzystniejsze ceny hoteli. Szczególnie dobrym okresem na wyjazdy w rejon Belek jest właśnie końcówka sezonu, kiedy morze jest już przyjemnie nagrzane po gorącym sezonie a temperatury w granicach 27-32 stopni Celsjusza. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to odbywające się na przełomie września i października turnieje golfowe. Belek to golfowa mekka w Turcji. To tutaj zlokalizowane są najlepsze pola golfowe.

W szczycie sezonu panująca w Belek pogoda jest oczywiście najlepsza. Jest najgoręcej (co akurat może nie być najlepsze dla osób starszych oraz bardzo małych dzieci), opady są znikome, a woda w morzu jest bardzo ciepła. Idealne wakacje!

Belek Pogoda

Miesiąc IV V VI VII VIII IX X
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 21 26 30 34 36 31 27
Temperatura w nocy  [st. C] 11 16 19 23 22 19 15
Temperatura wody  [st. C] 18 20 22 25 26 26 24
Godziny słońca dziennie 9 10 12 13 12 11 9
Liczba dni deszczowych 5 3 1 0 0 1 4

Dane opracowane przy użyciu informacji pogodowych zawartych na stronach weather underground.

Więcej informacji o pogodzie w Turcji znajdziecie w naszych artykułach: Turcja Pogoda, Side pogoda, Alanya pogoda


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Nasze artykuły. Sprawdź co warto przeczytać:

Ibiza-Pogoda-Mini
Zakynthos-Pogoda-mini
Barbados Pogoda
Kuba-Pogoda
Grecja-Pogoda
Sardynia-Pogoda

Sprawdź więcej imformacji w dziale Pogoda i Blog. Sprawdź również informacje pogodowe na tutaj.

Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat konkretnego kierunku podróży zamieszczonych na stronach MSZ w przewodniku:
Polak za Granicą.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają
jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Opis hotelu ma charakter orientacyjny. Szczegółowy opis hotelu załączony będzie do finalnej oferty oraz dokumentów rezerwacyjnych.

Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Back To Top