skip to Main Content

Teneryfa Pogoda

Teneryfa Pogoda

Teneryfa to chyba najpopularniejsza, a na pewno zdecydowanie najbardziej zróżnicowana krajobrazowo Wyspa Kanaryjska. Na Teneryfie pogoda jest zawsze dobra, a sezon trwa cały rok. W lecie temperatura nierzadko przekracza 30 st. C, a w zimie nie spada poniżej 20 st.C. Dlatego też dobrze jest zwiedzać Teneryfę w miesiącach zimowych, a na opalanie nastawiać się raczej miedzy majem a październikiem. Teneryfa nie jest tak wietrzna jak Fuerteventura  i Lanzarote niemniej wiatr jest tam stałym elementem krajobrazu.

Dobra pogoda oraz ciekawe atrakcje turystyczne takie jak Loro Parque – chyba najlepszy w Europie park ze zwierzętami  i Siam Park – drugi najlepszy w Europie park wodny sprawiają, że na wsypę licznie ściągają rodziny z dziećmi.

Jesli szukasz ciekawych ofert dla Ciebie i Twojej Rodziny lub chcesz dowiedzieć się więcej o Teneryfie czekamy na Twój kontakt

NA SKRÓTY

Jedna wyspa diwe pogody!

Mimo tego, że wyspa nie jest bardzo duża to na jej końcach panuje zupełnie inna pogoda. Zimniejsza i bardziej deszczowa jest północ,  cieplejsze i suchsze – południe.

Niebywale różnorodna

Wyspa jest niesamowicie różnorodna i ciekawa. Północ i południe sa zupełnie inne co zachęca do wypożyczenia smochodu i zwiedzania urolkiiwych zakątków obudwu wybrzeży.

Teneryfa Pogoda

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 21 21 22 23 24 26 28 29 28 26 23 22
Temperatura w nocy  [st. C] 14 14 15 16 17 19 21 21 21 19 17 16
Temperatura wody  [st. C] 19 18 18 18 19 20 21 22 23 23 21 20
Godziny słońca dziennie 5 6 7 8 10 11 11 11 9 7 5 5
Liczba dni deszczowych 7 5 3 2 1 0 0 0 1 4 6 7

Teneryfa nie jest bardzo dużą wyspą ale pogoda na niej bywa zmienna. Głównie dlatego, że na tak małej powierzchni występuje bardzo duża różnica poziomów. Mamy tu tereny położone praktycznie na wysokości poziomu morza, a praktycznie na środku wyspy mamy najwyższy szczyt Hiszpanii – Pico del Teide (3718 m. n. p. m.). Między innymi dzięki takiemu ukształtowaniu powierzchni i klimatowi na Teneryfie można spotkać około 140 gatunków roślin, które występują tylko na Teneryfie!

Jeśli szukasz ciekawych ofert i chcecie dowiedzieć się więcej o Teneryfie nasi konsultanci czekają na wasze zapytania. Kontakt.

Dla kogo Teneryfa?

Dla Rodzin: Dory standard hoteli, świetna pogoda i wspomniane atrakcje, to powód dla którego Teneryfa uwielbiana jest przez rodziny z dziećmi.

Do zwiedzania: nie ma nic lepszego niż wypożyczenie samochodu i zwiedzanie wyspy. Różnorodność to jej znak rozpoznawczy!

Do zabawy: Costa Adeje i Santa Cruz to zdecydowanie miejscowości, które powinni odwiedzić miłośnicy zabawy

Dla miłośników sportów wodnych: na Teneryfie można nurkować, uprawiać wszelkie sporty wodne, a dobre drogi i spore różnice wysokości to dobre wyzwanie dla kolarzy i biegaczy.

Zamów ofertę:


IMIĘ I NAZWISKO (wymagane)

E-MAIL (wymagane)

TELEFON (wymagane)

WIADOMOŚĆ

Nasi konsultanci czekają na twoje pytania:

t: (22) 728 83 83
e: info@chilli-travel.pl

Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat konkretnego kierunku podróży zamieszczonych na stronach MSZ w przewodniku:
Polak za Granicą.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają
jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Opis hotelu ma charakter orientacyjny. Szczegółowy opis hotelu załączony będzie do finalnej oferty oraz dokumentów rezerwacyjnych.

Back To Top