skip to Main Content

Dominikana Pogoda

Dominikana Pogoda

Dominikana pogoda: sprawdź kiedy lecieć na rajska wyspę i które miesiące wybrać, żeby nie zaskoczyły Cię deszcz i wiatr!

Dominikana to drugie co do wielkości państwo na Morzu Karaibskim. Leży w klimacie podrównikowym wybitnie wilgotnym. Takie zdanie, na pewno znajdziecie po otworzeniu Wikipedii i najpopularniejszych stron z prognozami pogody. Teraz pytanie – co to jest klimat podrównikowy wybitnie wilgotny? Nie mamy pojęcia, ale powiemy Cie kiedy najlepiej jechać na Dominikanę, żeby delektować się najlepszą możliwą pogodą!


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Ważne jest to, że na Dominikanie praktycznie cały rok pogoda utrzymuje się w granicach bajecznych 30 st. C. Teoretycznie, „książkowo” najlepsza pogoda na odwiedzenie Dominikany jest w okresie od grudnia do kwietnia, kiedy na wyspie panuje tzw. pora sucha. Jednak na Dominikanie, zwanej Krajem Wiecznego Lata, podział sezonu na porę suchą i mokrą jest bardzo umowny. Racja, w porze mokrej powietrze jest trochę bardziej wilgotne niż w suchej, jednak nie jest to pora deszczowa w rozumieniu: pada bez przerwy przez trzy miesiące. Nasi klienci odwiedzają ten kraj przez cały rok i z ich relacji wynika, że jeśli padało w „porze mokrej” to dosłownie przez godzinę, ale za to wyspa nie była zalana przez setki tysięcy turystów, tak jak ma to miejsce na początku roku. Na niebie ciężko było znaleźć choćby małą chmurkę, a Słońce przyjemnie przypiekało odkryte ciało.

Dominikana Pogoda

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 29 30 29 30 30 31 31 31 31 31 30 30
Temperatura w nocy  [st. C] 19 19 20 21 22 22 22 23 22 22 21 20
Temperatura wody  [st. C] 26 26 26 26 27 27 28 28 29 29 27 27
Godziny słońca dziennie 6 6 7 7 6 6 6 7 7 6 10 6
Liczba dni deszczowych 15 10 9 10 11 6 18 10 8 9 13 15

Dane opracowane przy użyciu informacji pogodowych zawartych na stronach weather underground.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Co poza piękną pogodą może zaoferować nam Dominikana? Przede wszystkim plaże. Dokładnie 1288 km uznawanych za jedne z najpiękniejszych  na świecie, białych, piaszczystych plaż! Do tego krystalicznie czyta woda i świetne warunki do uprawiania wszelkich sportów wodnych. Od kitesurfingu po nurkowanie.

Druga spawa to bardzo duże zróżnicowanie terenu. Po kilkudziesięciu minutach podróży samochodem z pięknej plaży przenosimy się w pasma górskie i gaje palmowe. Warunki stworzone dla osób aktywnie spędzających czas na zwiedzaniu i szukających miejsc do wspinaczki górskiej! & wspaniałych wodospadów to absolutne „must seen” każdego podróżnika.

Dominikana Pogoda: kto będzie najbardziej zadowolony z wyjazdu?

Rodziny: genialne plażę, brak obligatoryjnych szczepień, ciepła woda w oceanie, duże hotele z bardzo bogatą infrastrukturą. Dominikana to raj dla rodzin.

Zwiedzanie: duża różnorodność wyspy i wspaniała dzika przyroda to jest czego szuka każdy podróżnik. Przygotujcie kilka kart pamięci do aparatu, bo naprawdę jest co zobaczyć.

Sporty wodne: świetne warunki do żeglarstwa, kitesurfingu, windsurfingu, surfingu, boogieboardu i każdego innego sportu wodnego. Do tego piękne rafy koralowe dla miłośników nurkowania.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Nasze artykuły. Sprawdź co warto przeczytać:

Ibiza-Pogoda-Mini
Wyspy-Kanaryjskie-Pogoda
Sycylia-Pogoda-mini
Kos-Pogoda-mini
Costa Del Sol Pogoda Mini Copy
Costa-Blanca-Pogoda-Mini

Sprawdź więcej imformacji w dziale Pogoda i Blog. Sprawdź również informacje pogodowe na tutaj.

Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat konkretnego kierunku podróży zamieszczonych na stronach MSZ w przewodniku:
Polak za Granicą.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają
jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Opis hotelu ma charakter orientacyjny. Szczegółowy opis hotelu załączony będzie do finalnej oferty oraz dokumentów rezerwacyjnych.

Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Back To Top