skip to Main Content

Dominikana Pogoda

Dominikana ok

Dominikana to drugie co do wielkości państwo na Morzu Karaibskim. Leży w klimacie podrównikowym wybitnie wilgotnym. Takie zdanie, na pewno znajdziecie po otworzeniu Wikipedii i najpopularniejszych stron z prognozami pogody. Teraz pytanie – co to jest klimat podrównikowy wybitnie wilgotny? Nie mamy pojęcia.

Ważne jest to, że na Dominikanie praktycznie cały rok pogoda utrzymuje się w granicach bajecznych 30 st. C. Teoretycznie, „książkowo” najlepsza pogoda na odwiedzenie Dominikany jest w okresie od grudnia do kwietnia, kiedy na wyspie panuje tzw. pora sucha. Jednak na Dominikanie, zwanej Krajem Wiecznego Lata, podział sezonu na porę suchą i mokrą jest bardzo umowny. Racja, w porze mokrej powietrze jest trochę bardziej wilgotne niż w suchej, jednak nie jest to pora deszczowa w rozumieniu: pada bez przerwy przez trzy miesiące. Nasi klienci odwiedzają ten kraj przez cały rok i z ich relacji wynika, że jeśli padało w „porze mokrej” to dosłownie przez godzinę, ale za to wyspa nie była zalana przez setki tysięcy turystów, tak jak ma to miejsce na początku roku. Na niebie ciężko było znaleźć choćby małą chmurkę, a Słońce przyjemnie przypiekało odkryte ciało.

Jeśli szukasz dodatkowych informacji pogodowych, zastanawiasz się kiedy odwiedzić Dominikanę i szukasz najlepszych ofert z wylotami z Polski i Niemiec – skontaktuj się z nami. Kontakt.

W skrócie

  • Jedne z najpiękniejszych plaż na świecie
  • Wspaniałe warunki do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych
  • Idealna destynacja na rodzinne wakacji kiedy w Polsce wieje i pada

Zobacz ofertę

Dominikana Pogoda

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 29 30 29 30 30 31 31 31 31 31 30 30
Temperatura w nocy  [st. C] 19 19 20 21 22 22 22 23 22 22 21 20
Temperatura wody  [st. C] 26 26 26 26 27 27 28 28 29 29 27 27
Godziny słońca dziennie 6 6 7 7 6 6 6 7 7 6 10 6
Liczba dni deszczowych 15 10 9 10 11 6 18 10 8 9 13 15

Co poza piękną pogodą może zaoferować nam Dominikana? Przede wszystkim plaże. Dokładnie 1288 km uznawanych za jedne z najpiękniejszych  na świecie, białych, piaszczystych plaż! Do tego krystalicznie czyta woda i świetne warunki do uprawiania wszelkich sportów wodnych. Od kitesurfingu po nurkowanie.

Druga spawa to bardzo duże zróżnicowanie terenu. Po kilkudziesięciu minutach podróży samochodem z pięknej plaży przenosimy się w pasma górskie i gaje palmowe. Warunki stworzone dla osób aktywnie spędzających czas na zwiedzaniu i szukających miejsc do wspinaczki górskiej! & wspaniałych wodospadów to absolutne „must seen” każdego podróżnika.

Dla Kogo Dominikana?

Dla Rodzin: genialne plażę, brak obligatoryjnych szczepień, ciepła woda w oceanie, duże hotele z bardzo bogatą infrastrukturą. Dominikana to raj dla rodzin.

Do zwiedzania: duża różnorodność wyspy i wspaniała dzika przyroda to jest czego szuka każdy podróżnik. Przygotujcie kilka kart pamięci do aparatu, bo naprawdę jest co zobaczyć.

Do sportów wodnych: świetne warunki do żeglarstwa, kitesurfingu, windsurfingu, surfingu, boogieboardu i każdego innego sportu wodnego. Do tego piękne rafy koralowe dla miłośników nurkowania.

Jeśli zastanawiasz się czy Dominikana jest dla Ciebie – czekamy na twoje pytania. Kontakt.

Jeśli nasz artykuł wart był Twojej uwagi – będziemy wdzięczni za zostawienie komentarza poniżej. Z góry dziękujemy!

Dokładne prognozy pogody na Dominikanie publikowane są tutaj

Przed wyjazdem warto zapoznać się z informacjami i ostrzeżeniami turystycznymi Ministerstwa Spraw Zagranicznych z przewodnika Polak za Granicą

Nasi konsultanci czekają na Twoje pytania:
t: (22) 728 83 83
e: info@chilli-travel.pl

Back To Top