skip to Main Content

Sycylia Pogoda

Sycylia ok

Sycylia, czyli autonomiczny region Włoch, jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym. Położona na południowy zachód od Półwyspu Apenińskiego – wyspę i popularny „włoski but” dzieli tylko wąska Cieśnina Mesyńska. Sycylia jest kierunkiem niezwykle często wybieranym przez turystów w miesiącach od maja do października, kiedy słupki rtęci rzadko wskazują mniej niż 25 st. C, natomiast w miesiącach wakacyjnych temperatura dochodzi nawet do 40 st. C w ciągu dnia. Dla plażowiczów taka temperatura nie będzie żadną przeszkodą, natomiast dla turystów bardziej aktywnych atrakcyjniejszymi miesiącami będą maj, czerwiec czy wrzesień, kiedy Słońce nie jest już tak dokuczliwe, a deszcze nie pojawiają się jeszcze tak często jak chociażby w październiku.

NA SKRÓTY

Długi sezon

Sycyli zachwyca pięknymi widokami. Warto odwiedzić ją już na przełomie kwietnia i maja. Dobra pogoda utrzymuje się praktycznie do października. Wtedy też ceny są zdecydowanie niższe.

Włoski klimat

Sycylia oczarowuje prawdziwie włoskim klimatem. Piękne wschodzy i zachody Słońca, przyjemna temperatura, ciepłe morze w szczycie sezonu – to miejsce które warto zoabczyć.

Sycylia Pogoda

Miesiąc IV V VI VII VIII IX X
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 19 23 28 31 31 28 23
Temperatura w nocy  [st. C] 12 15 19 22 23 20 16
Temperatura wody  [st. C] 15 17 21 24 25 24 22
Godziny słońca dziennie 7 8 10 10 9 8 6
Liczba dni deszczowych 4 3 2 1 1 3 7

Klimat śródziemnomorski od zawsze jest atrakcyjny dla mieszkańców Europy  środkowo-wschodniej. Od drugiej połowy maja do końca października temperatura wody nie spada poniżej 20 st. C, a w sierpniu niekiedy przekracza 25 st. C –  idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, jak nurkowanie czy też windsurfing. Najpopularniejszymi miejscami wypoczynku na Sycylii są właśnie wybrzeża, bowiem środkowa, górzysta część wyspy jest nieco chłodniejsza. Na Sycylii znajduje się największy czynny wulkan w Europie – Etna, który góruje nad całym wschodnim wybrzeżem wyspy, przyciągając wzrok swoim majestatem.

Pagórkowate ukształtowanie terenu Sycylii jest przyczyną pewnych różnic klimatycznych pomiędzy różnymi częściami wyspy, przy czym różnice te są większe między północą i południem aniżeli między wschodem i zachodem wyspy. Południe jest najbardziej płaskim i zarazem najcieplejszym regionem, latem często docierają tam gorące wiatry znad Sahary, przywiewając temperatury przekraczające 30 st C. Jest to również region najsuchszy, na północy występuje znacznie więcej opadów.

Zamów ofertę:


IMIĘ I NAZWISKO (wymagane)

E-MAIL (wymagane)

TELEFON (wymagane)

WIADOMOŚĆ

Nasi konsultanci czekają na twoje pytania:

t: (22) 728 83 83
e: info@chilli-travel.pl

Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat konkretnego kierunku podróży zamieszczonych na stronach MSZ w przewodniku:
Polak za Granicą.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają
jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Opis hotelu ma charakter orientacyjny. Szczegółowy opis hotelu załączony będzie do finalnej oferty oraz dokumentów rezerwacyjnych.

Back To Top