skip to Main Content

Zanzibar Pogoda

Zanzibar Pogoda Chilli Travel

Zanzibar (a oficjalnie Unguja) to wyspa należąca do Tanzanii, położona na Oceanie Indyjskim ok. 30 – 50 km od jej brzegu. Co ważne, pogoda na Zanzibarze jest odmienna od tej na kontynencie i warto dokładnie sprawdzić prognozy pogody właśnie dla niego, a nie dla całego kraju. Dane pogodowe dla Zanzibaru są w tabelce poniżej.

Najlepszymi okresami na odwiedzenia Zanzibarze są nasze wakacje: od czerwca do września, kiedy temperatura na wyspie nie jest uciążliwa, a pogoda sucha, oraz nasza zima – od grudnia do marca, kiedy panują upały, a turystów jest znacznie mniej. Wybierając te miesiące mamy gwarantowaną pogodę!

NA SKRÓTY

Dwa sezony!!!

Zanzibar ma dwie pory suche, kiedy najlepiej jechać – od czerwca do września i od grudnia do marca. Pod tym wzgędem to prawziwy fenomen. ZA równo w jednej jak i drugiej porze często upolowac można cenowe perełki!

Niebiańskie plaże

Plaże i niemalże biuały piasek to znaki rozpoznawcze Zanzibaru. Do tego turkusowe wody oceanu i wspaniałą pogoda. W takich warunkach można wypoczywać tylo na tej pięknej wyspie.

Zanzibar Pogoda: Tabele

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 29 29 28 27 26 25 24 24 27 28 28 28
Temperatura wody  [st. C] 29 29 30 29 28 27 26 25 26 26 28 29
Godziny słońca dziennie 10 9 9 7 8 9 9 9 10 9 10 10
Liczba dni deszczowych 12 7 15 19 16 8 7 9 8 11 16 17

Zanzibar Pogoda: Podsumowanie

Zanzibar przyciąga głównie miłośników dziewiczej przyrody i natury – słynie bowiem z przepięknych plaż. Najbardziej znane to Nungwi i Kendwa (na północy wyspy) oraz Kiwengwa (na wschodzie). Plaże pokryte są białym piaskiem o konsystencji pudru, a Ocean ma wspaniałą szmaragdową barwę.

Zanzibar to raj dla nurków. Piękne plaże i rafy koralowe ściągają amatorów nurkowania z całego świata. Trzeba jednak pamiętać, że na wyspie bardzo mocno odczuwalne są prądy morskie – przypływy i odpływy zdarzają się bardzo często, a woda może się cofnąć nawet o kilkanaście metrów!

Zamów ofertę:


IMIĘ I NAZWISKO (wymagane)

E-MAIL (wymagane)

TELEFON (wymagane)

WIADOMOŚĆ

Nasi konsultanci czekają na twoje pytania:

t: (22) 728 83 83
e: info@chilli-travel.pl

Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat konkretnego kierunku podróży zamieszczonych na stronach MSZ w przewodniku:
Polak za Granicą.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają
jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Opis hotelu ma charakter orientacyjny. Szczegółowy opis hotelu załączony będzie do finalnej oferty oraz dokumentów rezerwacyjnych.

Back To Top