skip to Main Content

Costa del Sol Pogoda

Costa del Sol Pogoda mini

Costa del Sol Pogoda: sprawdź kiedy najlepiej wyjechać i które miesiące wybrać na zwiedzanie regionu.

 

Costa del Sol to niemal 200-kilometrowy odcinek południowego wybrzeża Hiszpanii, rozciąga się od Gibraltaru do przylądku Cabo de Gata. Ten region jest przez turystów jednym z najczęściej wybieranych w kraju, na co duży wpływ ma położenie w strefie klimatu śródziemnomorskiego – ciepłe i wilgotne zimy oraz przede wszystkim upalne lata i około 325 dni słonecznych w roku robią wrażenie na przyjezdnych głównie z krajów Europy Północnej i Środkowej.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Sezon turystyczny na Costa del Sol trwa od maja do października, kiedy to temperatura nie spada poniżej 23 °C, natomiast w miesiącach wakacyjnych często przekracza magiczna barierę 30 °C. Skrajne miesiące okresu turystycznego wiążą się z niepewną pogodą i sporadycznymi deszczami – w tych miesiącach odnajdą się głównie amatorzy aktywnego spędzania czasu, którzy będą mogli oddać się urokom górskich wędrówek oraz poznawaniu Andaluzji.

NA SKRÓTY

Długi sezon!

Najlepsze warunki pogodowe na wybrzeżu są zdecudowanie od maja do października ale miesiace takie jak marzec czy kwiecien idelanie nadają się na zwiedzanie i aktywny wypoczynek.

Rodzinny

Costa del Sol to przede wszystkim bardzo piękne i piaszczyste plaże. To idelana destynacja dla lubiących zwiedzanie ale i dobrą zabawę. kurorty takie jak Marbella czy Toremollinos to enklawy prawdziwie południowego, wieczornego życia:)

Costa del Sol Pogoda

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 17 17 18 21 23 27 29 30 27 23 20 17
Temperatura w nocy  [st. C] 8 8 11 13 15 19 21 22 20 16 12 10
Temperatura wody  [st. C] 15 14 14 15 17 18 21 24 25 24 21 18
Godziny słońca dziennie 6 6 6 8 10 11 11 11 7 6 5 5
Liczba dni deszczowych 6 6 7 6 4 1 0 1 2 5 7 7

Dane opracowane przy użyciu informacji pogodowych zawartych na stronach weather underground.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Miłośnicy plażowania powinni na Costa del Sol wybierać się w okresie od czerwca do września, kiedy słupki rtęci cały czas wskazują około 30 °C, a deszcze są zjawiskiem niemal niespotykanym. Costa del Sol to z języka hiszpańskiego „Wybrzeże Słońca” – nie wolno zapominać o olejkach do opalania czy okularach przeciwsłonecznych, ale warto wiedzieć, że upały nie są zbytnio uciążliwe, co ma związek z niewielką wilgotnością powietrza. Wybrzeże bogate jest w plaże nie tylko piaszczyste, ale także skalne i kamieniste plaże. Woda najcieplejsza jest od lipca do października, kiedy dochodzi nawet do 25 °C. Wybrzeże jest znane z wielu pól golfowych, które są znane jako jedne z najlepszych w całej Europie.

Nasze artykuły. Sprawdź co warto przeczytać:

Mauritius Pogoda
Belek Pogoda
Sri-lanka-pogodan-mini
Chorwacja Pogoda
Side Pogoda

Sprawdź więcej imformacji w dziale Pogoda i Blog. Sprawdź również informacje pogodowe na tutaj.

Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat konkretnego kierunku podróży zamieszczonych na stronach MSZ w przewodniku:
Polak za Granicą.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają
jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Opis hotelu ma charakter orientacyjny. Szczegółowy opis hotelu załączony będzie do finalnej oferty oraz dokumentów rezerwacyjnych.

Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Back To Top