skip to Main Content

Mauritius Pogoda

Mauritius Pogoda

Panująca na Mauritis pogoda zachęca do odwiedzania wyspy praktycznie cały rok. Najkrótsza charakterystyka Mauritiusa to, podając za oficjalną informacją turystyczną wyspy:
„Lśniący kryształ w turkusowych wodach Oceanu Indyjskiego”

Położona w strefie klimatu zwrotnikowego wyspa teoretycznie przez cały rok kusi wysokimi temperaturami i ciepłą wodą. W praktyce jednak warto dobrze prześledzić tabele pogodowe w poszczególnych miesiącach. Szczególnie te z temperaturą i opadami.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Mauritius Pogoda: temperatury

Pod względem temperatury na Mauritius najlepiej jechać w okresie Polskiej zimy. Na termometrze słupki rtęci często wskazują powyżej 30 st. Celsjusza. Do tego noce są bardzo ciepłe. Podobnie temperatura wody to przyjemne 25 stopni. Wszystko to sprawia, że zima to idealny okres na spędzanie urlopu na Mauritiusie.

Zgoła odmienna sytuacja panuje na wyspie w lecie. Temperatury, zwłaszcza w lipcu i sierpniu spadają do 23-24 stopni w dzień i 19 w nocy. Woda dalej pozostaje ciepła. Co ciekawe, jej temperatura praktycznie zrównuje się temperaturą powietrza. To jeszcze bardziej zwiększa poczucie wilgotności. W okresie Polskiego lata zdecydowanie wybrać inne kierunki na urlop, takie jak południe Europy, czy północną Afrykę).


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Mauritius Pogoda: opady

W kwestii opadów jedno jest pewne – na Mauritiusie często pada. Stąd wypas pokryta jest tak piękną i bujną roślinnością. Nie zawsze opady sa jednak uciążliwe!

Najgorsze miesiące pod względem opadów to zdecydowanie lipiec i sierpień. Deszcze wtedy są praktycznie codziennie, a niebo często zakrywają chmury. Duża wilgotność i mała różnica między temperaturą powietrza i wody sprawiają, że klimat jest ciężki do wytrzymanie dla Europejczyka.

W okresie od listopada do marca deszcze również się zdarzają ale nie są już tak uciążliwe. Jeśli pada, to bardzo krótko i przelotnie, a chmury bardzo szybko ustępują miejsca Słońcu. To zdecydowanie najlepsza pora na odwiedzenie Mauritiusa.

NA SKRÓTY

Kiedy jechać?

Mauritius warto odwiedzić cały rok ze względu na tempertaturę ale najlpesza pora to okres od października do kwietnia. To idelane miesiące na wyjazd na tę piękna wyspę.

Wyspa dla każdego

Znajdziemy dla Was hotele zarówno na romantyczne wakacje we dwoje jak i takie z mnóstwem atrakcji dla dzieci. Zapraszamy na Mauritius!

[vc_row][vc_column][vcex_spacing][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width="stretch_row" css=".vc_custom_1573506636692{background-color: #fafafa !important;}" el_class=".reklamadol"][vc_column][vcex_spacing][vc_column_text]Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać![/vc_column_text][vcex_spacing size="15px"][vc_raw_js]JTNDY2VudGVyJTNFJTNDYSUyMGhyZWYlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRmJpdC5seSUyRjMyZVh3b0klMjIlMjB0YXJnZXQlM0QlMjJfYmxhbmslMjIlMjByZWwlM0QlMjJzcG9uc29yZWQlMjBub2ZvbGxvdyUyMiUzRSUzQ2ltZyUyMHNyYyUzRCUyMmh0dHBzJTNBJTJGJTJGYml0Lmx5JTJGM2loT2V4WiUyMiUyMHdpZHRoJTNEJTIyMzAwJTIyJTIwaGVpZ2h0JTNEJTIyMjUwJTIyJTIwYm9yZGVyJTNEJTIyMCUyMiUyMGFsdCUzRCUyMiUyMiUyMCUyRiUzRSUzQyUyRmElM0UlM0MlMkZjZW50ZXIlM0UlMEE=[/vc_raw_js][vcex_spacing size="15px"][vc_raw_js]JTNDY2VudGVyJTNFJTNDYSUyMGhyZWYlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRmJpdC5seSUyRjMybE9sbU4lMjIlMjB0YXJnZXQlM0QlMjJfYmxhbmslMjIlMjByZWwlM0QlMjJzcG9uc29yZWQlMjBub2ZvbGxvdyUyMiUzRSUzQ2ltZyUyMHNyYyUzRCUyMmh0dHBzJTNBJTJGJTJGYml0Lmx5JTJGM2JONm5CNiUyMiUyMHdpZHRoJTNEJTIyMzAwJTIyJTIwaGVpZ2h0JTNEJTIyMjUwJTIyJTIwYm9yZGVyJTNEJTIyMCUyMiUyMGFsdCUzRCUyMiUyMiUyMCUyRiUzRSUzQyUyRmElM0UlM0MlMkZjZW50ZXIlM0UlMEE=[/vc_raw_js][vcex_spacing size="15px"][vc_raw_js]JTNDY2VudGVyJTNFJTNDYSUyMGhyZWYlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRmJpdC5seSUyRjM5TndlYm0lMjIlMjB0YXJnZXQlM0QlMjJfYmxhbmslMjIlMjByZWwlM0QlMjJzcG9uc29yZWQlMjBub2ZvbGxvdyUyMiUzRSUzQ2ltZyUyMHNyYyUzRCUyMmh0dHBzJTNBJTJGJTJGYml0Lmx5JTJGMlBpczNMYiUyMiUyMHdpZHRoJTNEJTIyMzAwJTIyJTIwaGVpZ2h0JTNEJTIyMjUwJTIyJTIwYm9yZGVyJTNEJTIyMCUyMiUyMGFsdCUzRCUyMiUyMiUyMCUyRiUzRSUzQyUyRmElM0UlM0MlMkZjZW50ZXIlM0U=[/vc_raw_js][vcex_spacing][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vcex_spacing][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

Mauritius Pogoda


Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 30 30 30 29 27 26 25 25 26 27 29 29
Temperatura w nocy  [st. C] 24 24 24 23 22 20 19 19 19 20 22 23
Temperatura wody  [st. C] 27 27 27 27 25 24 23 22 23 23 24 25
Godziny słońca dziennie 7 7 6 7 6 6 5 6 7 7 8 8
Liczba dni deszczowych 18 19 20 19 20 21 23 22 18 15 13 15

Dane opracowane przy użyciu informacji pogodowych zawartych na stronach weather underground.

Polecamy też lekturę naszych innych poradników pogodowych z rejonu Oceanu Indyjskiego: Malediwy Pogoda, Seszele Pogoda, Zanzibar Pogoda.

Nasze artykuły. Sprawdź co warto przeczytać:

Mauritius Pogoda
Turcja-Pogoda
Meksyk-Pogoda-OK
Majorka-Pogoda
Belek Pogoda

Sprawdź więcej imformacji w dziale Pogoda i Blog. Sprawdź również informacje pogodowe na tutaj.

Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat konkretnego kierunku podróży zamieszczonych na stronach MSZ w przewodniku:
Polak za Granicą.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają
jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Opis hotelu ma charakter orientacyjny. Szczegółowy opis hotelu załączony będzie do finalnej oferty oraz dokumentów rezerwacyjnych.

Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Back To Top