skip to Main Content

Alanya pogoda

Alanya Pogoda

Alanya pogoda było jednym z najczęściej sprawdzanych haseł na naszej stronie w latach 2015-2018. Nic w tym dziwnego, bo to właśnie w tym regionie Riwiery Tureckiej znajduje się praktycznie najwięcej hoteli, a co za tym idzie najwięcej turystów odwiedza właśnie okolice miasta Alanya.

Podobnie jak w przypadku okolic miasta Belek (piszemy o tym tutaj: Belek Pogoda) czy Side (Side pogoda) sezon w rejonie miasta Alanya trwa praktyczne od połowy kwietnia do połowy października. Szczyt sezonu z najwyższymi temperaturami przypada na przełom miesięcy wakacyjnych – lipca i sierpnia. Panująca w okolicach miasta Alanya pogoda zachęca do odwiedzenia regionu zarówno w celach typowo wypoczynkowych, jak i krajobrazowych.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

NA SKRÓTY

Trzy w jednym

Alanya to idealne połączenie dla osób chcących wypocząć, pozwiedzać i jednocześnie skosztować rozrywek jednego z większych miast tureckiej riwiery.

Długi sezon

Przez cały sezon panująca w Alanya pogoda zaprasza do kąpieli w morzu, zwiedzania i wypoczynku. Szczególnie korzystne warunki pogodowe panują tutaj we wrześniu, kiedy temperatury nie są zbyt gorące, a woda bardzo ciepła.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Alanya Pogoda

Miesiąc IV V VI VII VIII IX X
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 21 26 30 34 36 31 27
Temperatura w nocy  [st. C] 11 16 19 23 22 19 15
Temperatura wody  [st. C] 18 20 22 25 26 26 24
Godziny słońca dziennie 9 10 12 13 12 11 9
Liczba dni deszczowych 5 3 1 0 0 1 4

Dane opracowane przy użyciu informacji pogodowych zawartych na stronach weather underground.

Więcej informacji o pogodzie w Turcji znajdziecie w naszych artykułach: Turcja Pogoda, Belek Pogoda, Side Pogoda

Alanya pogoda – kiedy jechać?

Pogoda w rejonie miasta Alanya jest bardzo zbliżona do tej panującej w rejonie Belek czy Side. W szczycie sezony potrafi być bardzo gorąco, więc jest to pora dla miłośników upałów. Przed szczytem sezonu, w maju i czerwcu możemy spodziewać się już bardzo przyjemnych temperatur. Woda nie będzie jeszcze bardzo nagrzana ale i tak jej temperatura będzie utrzymywać się w granicach 23 stopni Celsjusza. We wrześniu natomiast, możemy spodziewać się w dalszym ciągu dość wysokich temperatur i jednocześnie wysokiej temperatury wody w morzu (nawet 27 stopni Celasjusza).

Miesiące takie jak maj, czerwiec i wrzesień są idealne jeśli poza plażowaniem chcemy również pozwiedzać okoliczne zabytki i cuda natury.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Nasze artykuły. Sprawdź co warto przeczytać:

Ibiza-Pogoda-Mini
Cypr Pogoda
Sardynia-Pogoda
Meksyk-Pogoda-OK
Dominikana-Pogoda
Side Pogoda
Costa-Blanca-Pogoda-Mini

Sprawdź więcej imformacji w dziale Pogoda i Blog. Sprawdź również informacje pogodowe na tutaj.

Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat konkretnego kierunku podróży zamieszczonych na stronach MSZ w przewodniku:
Polak za Granicą.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają
jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Opis hotelu ma charakter orientacyjny. Szczegółowy opis hotelu załączony będzie do finalnej oferty oraz dokumentów rezerwacyjnych.

Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Back To Top