skip to Main Content

Kuba Pogoda

Kuba Pogoda

Kuba pogoda: sprawdź kiedy jechać na magiczną i egzotyczną Kubę, żeby obejrzeć jej najbardziej słoneczne oblicze!  Kuba jest krajem wyspiarskim, położonym na Morzu Karaibskim w archipelagu Wielkich Antyli. Ten obszar leży w strefie klimatu podrównikowego wilgotnego, gdzie odznacza się wyraźna pora deszczowa – na Kubie jest to czas od maja do października.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Najlepszym okresem spędzenia urlopu na wyspie są miesiące od listopada do kwietnia, kiedy deszczu jest o wiele mniej. Temperatury w tym rejonie Karaibów są bardzo wysokie – przez cały rok 26 – 32 st. C – pod tym względem Kuba jest atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnym przez cały rok. Podobnie jest z temperaturą wody – ta nigdy nie spada poniżej 24 st. C,  co czyni morskie kąpiele niezwykle przyjemnymi. Miesiące od listopada do kwietnia są preferowanym czasem odwiedzenia Kuby nie tylko przez deszcze – późnym latem i w październiku kraj ten jest regularnie odwiedzany przez potężne, groźne cyklony.

Kuba Pogoda

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 26 27 28 29 30 31 31 32 31 29 27 26
Temperatura w nocy  [st. C] 18 18 19 21 22 23 24 24 24 23 21 19
Temperatura wody  [st. C] 25 24 24 26 27 28 28 28 28 27 27
Godziny słońca dziennie 6 6 7 7 8 6 6 6 5 5 5 5
Liczba dni deszczowych 6 4 4 4 7 10 9 10 11 11 7 4

Dane opracowane przy użyciu informacji pogodowych zawartych na stronach weather underground.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Kuba to dla Polaków inny świat – daleka, piękna wyspa tropikalna, na której nie ma pojęcia zimy czy śniegu. Słońce zalewające każdą wolną przestrzeń, wilgotne powietrze, które tylko wzmaga uczucie upału (jednak ten nie jest tak uciążliwy dzięki chłodnym, przyjemnym pasatom) – klimat tak bardzo większości Europejczyków nieznany. Jest to kraj błękitnej wody, długich, złotych plaż i palm kołyszących się nad głowami. Większość wyspy zajmuje obszar nizinny, wyjątkiem jest jego południowo-zachodnia część, gdzie wznosi się pasmo gór Sierra de los Organos – fantastyczne miejsce do aktywnego spędzania czasu, na przykład do wspinaczki czy też długich wędrówek.

Nasze artykuły. Sprawdź co warto przeczytać:

Seszelel-Pogoda
Kos-Pogoda-mini
Malediwy-Pogoda
Minorka-Pogoda-mini
Side Pogoda

Sprawdź więcej imformacji w dziale Pogoda i Blog. Sprawdź również informacje pogodowe na tutaj.

Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat konkretnego kierunku podróży zamieszczonych na stronach MSZ w przewodniku:
Polak za Granicą.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają
jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Opis hotelu ma charakter orientacyjny. Szczegółowy opis hotelu załączony będzie do finalnej oferty oraz dokumentów rezerwacyjnych.

Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Back To Top