skip to Main Content

Egipt Pogoda

Egipt Pogoda

W Egipcie wyśmienita pogoda czeka na turystów cały rok. Od stycznia do grudnia temperatury w dzień nie spadają poniżej 20 st. C. Najgorętsze miesiące przypadają na okres lata w Polsce. Wtedy też temperatura sięgająca nawet 40 st. C w cieniu może okazać się nie do zniesienia, szczególnie dla małych dzieci. Również w nocy słupki rtęci pokazują powyżej 20 st. C. Najlepszym okresem na wyjazdy rodzinne z małymi dziećmi to miesiące maj-czerwiec i wrzesień-październik.

W czasie gdy w Polsce panuje zima w Egipcie temperatury w dzień wahają się od 20 do 25 st. C. Dni nie są długie – Słońce w grudniu zachodzi nawet około godziny 18. W nocy temperatury również są bardzo przyjemne ale wychodząc z hotelu należy na wszelki wypadek zabrać ze sobą lekki sweter.

W skrócie

  • Kolebka cywilizacji, wspaniałe i unikatowe zabytki
  • Wspaniała pogoda cały rok
  • Ciepłe morze i rafy koralowe
  • Mnóstwo wygodnych rodzinnych hoteli
  • Drugie tyle obiektów tylko dla dorosłych

Egipt Pogoda

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 20 21 23 27 30 32 33 33 32 29 26 22
Temperatura w nocy  [st. C] 13 14 17 21 24 27 28 28 26 23 19 14
Temperatura wody  [st. C] 20 18 20 23 26 29 31 30 26 26 24 22
Godziny słońca dziennie 8 8 9 10 11 13 12 12 11 10 9 8
Liczba dni deszczowych 0 0 0 3 0 0 0 0 0 0 1 1

Miesiące od października do kwietnia to idealny czas na zwiedzanie tego pięknego kraju. Temperatury nie są wtedy męczące i można bez przeszkód oddać się eksplorowaniu piramid lub odbyć rejs po Nilu.

Okres letni uwielbiany jest przez miłośników nurkowania. Krystalicznie czyta woda jest niemal tak ciepła jak w domowej wannie.

Przed wyjazdem do Egiptu warto też odpowiedzieć Sobie na pytanie – co chcę robić na miejscu i dobrze wybrać kurort.

  • Taba: to miejsce traktowane jest głównie jako baza wypadowa na wycieczki do Izraela. Stąd najkrócej jedzie się do Jerozolimy lub Petry.
  • Hurgada i Sharm El Sheikh to dwa najbardziej znane kurorty. Oba oferują mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Różnią się tylko plażami. W Hurgadzie są bardziej piaszczyste ale za to w Sharm El Sheikh znajdują się dużo ładniejsze rafy.
  • Marsa Alam: to miejsce uwielbiane przez miłośników nurkowania i sportów wodnych. Piękne rafy, bazy windsurfingu i kite i wspaniałe plaże. Warto pamiętać o tym, że „minusem” Marsa Alam nie ma praktycznie żadnej infrastruktury miejskiej. Hotele są na uboczu i poza nimi nie ma z reguły co robić.

Nasze artykuły. Sprawdź co warto przeczytać:

Belek Pogoda
Malediwy-Pogoda
Majorka-Pogoda
Sri-lanka-pogodan-mini
Zakynthos-Pogoda-mini
Emiraty Arabskie
Bułgaria Pogoda
Sycylia-Pogoda-mini

Sprawdź więcej imformacji w dziale Pogoda i Blog. Sprawdź również informacje pogodowe na tutaj.

Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat konkretnego kierunku podróży zamieszczonych na stronach MSZ w przewodniku:
Polak za Granicą.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają
jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Opis hotelu ma charakter orientacyjny. Szczegółowy opis hotelu załączony będzie do finalnej oferty oraz dokumentów rezerwacyjnych.

Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Back To Top