skip to Main Content

Minorka Pogoda

Minorka-Pogoda-mini

Minorka pogoda: panująca na wyspie pogoda sprawia, że jest to idealna destynacja w letnim sezonie.  Właśnie pogoda poza pięknymi krajobrazami jest największym atutem tej wspaniałej wyspy.

Minorka jest drugą co do wielkości Hiszpańską wyspą na Morzu Śródziemnym. Jest jedną z trzech największych i najpopularniejszych – obok Majorki i Ibizy – wysp archipelagu Balearów. W przeciwieństwie do sąsiadującej z nią Majorki nie jest masowo oblegana przez turystów, przez co zachowała swój dziewiczy urok i niepowtarzalny klimat.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Minorka Pogoda – sezon turystyczny

Sezon turystyczny na Minorce trwa od maja do października – wtedy temperatury na wyspie nie spadają poniżej 20 st. C, a czasem dochodzą nawet do 30 st. C! Zima na Minorce stoi pod znakiem północnego wiatru Tramontana, który wiejąc z niekiedy bardzo dużą prędkością znacznie obniża temperaturę odczuwalną na wyspie. Jednak latem zmienia się on w ciepłą i łagodną bryzę, umilając wypoczynek na wyspie. Wiatr ten jest prawdziwą gratką dla surferów i żeglarzy, to dzięki niemu Minorka czasem nazywana jest „Wyspą Wiatru”.

Nasi klienci, którzy czytali artykuł Minorka Pogoda, byli również zainteresowani kierunkami:

Majorka-Pogoda
Wyspy-Kanaryjskie-Pogoda
Grecja-Pogoda
Turcja-Pogoda

Minorka Pogoda

Minorka Pogoda: Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 14 14 16 18 21 25 28 28 26 22 18 14
Temperatura w nocy  [st. C] 7 7 9 11 13 17 20 20 19 15 11 9
Temperatura wody  [st. C] 14 13 14 14 17 20 23 25 23 21 18 15
Godziny słońca dziennie 4 6 6 7 9 10 12 10 7 5 5 4
Liczba dni deszczowych 9 8 8 7 5 3 1 3 6 11 9 12

Dane opracowane przy użyciu informacji pogodowych zawartych na stronach weather underground.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Prócz północnego wiatru lubiących sporty wodne przyciągnie na wyspę również temperatura wody – ta od czerwca do października nie spada poniżej 20 st. C. Plaże ze złotym piaskiem, lazurowa woda idealna do kąpieli, Słońce przez przynajmniej 10 godzin na niebie i ani jednej chmury deszczowej – Minorka w miesiącach wakacyjnych jest istnym rajem dla plażowiczów.

Na Minorce zawsze znajdzie się ciche miejsce – czy na plażach ukrytych w zatoczkach, czy też w wiecznie zielonych gajach, którymi usiana jest cała wyspa. Z racji niewielkiej w porównaniu do Majorki i Ibizy liczby turystów każdego roku, Minorka urzeka niosącą się ciszą  – jest to raj wciąż nie do końca odkryty. Po przeczytaniu artykułu Majorka pogoda sprawdź również nasze artykuły Majorka pogoda, Wyspy Kanaryjskie pogoda.

Nasze artykuły. Sprawdź co warto przeczytać:

Costa De La Luz Pogoda
Malediwy-Pogoda
Turcja-Pogoda
Zakynthos-Pogoda-mini
Barbados Pogoda
Mauritius Pogoda
Chorwacja Pogoda
Dominikana-Pogoda

Sprawdź więcej imformacji w dziale Pogoda i Blog. Sprawdź również informacje pogodowe na tutaj.

Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat konkretnego kierunku podróży zamieszczonych na stronach MSZ w przewodniku:
Polak za Granicą.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają
jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Opis hotelu ma charakter orientacyjny. Szczegółowy opis hotelu załączony będzie do finalnej oferty oraz dokumentów rezerwacyjnych.

Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Back To Top