skip to Main Content

Lanzarote Pogoda

Lanzarote-pogoda

Panująca na Lanzarote pogoda jest bardzo zbliżona do Fuerteventury. Trochę mniej wiatru i delikatnie wyższe temperatury w ciągu dnia – to właśnie w skrócie Lanzarote.

 

Lanzarote to druga po Fuerteventurze najpopularniejsza wśród naszych rodaków wyspa z archipelagu Wysp Kanaryjskich. Swoją popularność zawdzięcza wspaniałym warunkom pogodowym, które panują tam cały rok – temperatura praktycznie nigdy nie spada poniżej 19 st. C! W lecie słupek rtęci na termometrze często pokazuje temperaturę nawet powyżej 30 st. C.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Nie ma co ukrywać, że na Lanzarote wieje. Nie tak często i porywiście jak na Fuerteventurze, niemniej wiatr jest stałym elementem pogody. W lecie jest on istnym wybawieniem, gdyż słońce przy praktycznie bezchmurnej pogodzie świeci niezwykle intensywnie. Warto pamiętać, że dzięki wiatrowi odczuwalna temperatura wydaje się być bardzo przyjemna i łatwo zapomnieć o odpowiedniej ochronie przed słońcem!

NA SKRÓTY

Słońce Cały rok!

Utrzymująca się przez 365 na Lanzarote pogoda sprawia że na wyspie hotele są wypełnione przez cały rok.

Dla każdego

Wyspa zachwyca pięknymi widokami i malowniczymi plażami. Duży wybór dobrej jakości hoteli będzie idealny dla rodzin z dziećmi czy par. Tak naprawdę Lanzarote to wyspa dobra dla każdego!

Lanzarote Pogoda

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 19 21 23 24 26 26 30 30 28 27 26 21
Temperatura w nocy  [st. C] 14 13 13 14 15 18 18 19 20 28 16 15
Temperatura wody  [st. C] 18 17 17 18 18 19 19 20 20 20 19
Godziny słońca dziennie 6 7 7 8 10 11 11 11 8 7 6 6
Liczba dni deszczowych 6 4 3 2 0 0 0 0 2 4 5 8

Dane opracowane przy użyciu informacji pogodowych zawartych na stronach weather underground.

 

Lanzarote to praktycznie sąsiadka Sahary, zdarza się zatem, że wiatry Sirocco znad pustyni przynoszą na wyspę duże ilości pyłu i pasku, co może ograniczać widoczność.

Lanzarote jest prawdopodobnie najmniej zagospodarowaną Wyspą Kanaryjską. To przyciąga na nią miłośników dzikiej przyrody i pięknych krajobrazów. Na Lanzarote znajduje się około 300 wulkanów, a praktycznie każdy kawałek wyspy pokryty jest zastygłą kiedyś lawą. Wszystko to sprawia, że wyspa wygląda jak nie z tej planety. Krajobraz księżycowy, to mało powiedziane.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Dla Kogo Lanzarote?

Dla rodzin: jak każda z wysp Kanaryjskich Lanzarote oferuje bardzo wysoki standard hoteli. Do tego klienci wypoczywający z dziećmi docenią ładne plaże i bardzo przyjemną temperaturę.

Do zwiedzania: na wyspach Kanaryjskich ogólnie mało jest zabytków (patrząc na historię świata, wyspy te zostały odkryte dość późno, a co za tym idzie trudno znaleźć budynki, które stały się ruinami i zabytkami na skalę światową) ale Lanzarote ofertuje za to przepiękny niezniszczony krajobraz. Jeśli szukacie miejsc na zrobienie pięknych zdjęć, nagranie klimatycznych filmów, popularna Lanza będzie idealna!

Na imprezę: mimo iż Lanzarote daleko do miejsc takich jak Ibiza czy Aiya Napa na Cyprze (tak dobrze widzicie, Cypr to ostatnimi czasu mekka imprezowiczów) to nie można narzekać na brak rozrywek. Szczególnie w okolicach większych miejscowości.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej pięknej i wyspie, planujesz spędzić na niej urlop i nie wiesz, w którą część najlepiej będzie pojechać, bądź szukasz wyjazdów w dobrej cenie – skontaktuj się z nami. Kontakt. Czekamy na twoje zapytania.

Nasze artykuły. Sprawdź co warto przeczytać:

Meksyk-Pogoda-OK
Kos-Pogoda-mini
Lanzarote-pogoda
Costa Del Sol Pogoda Mini Copy
Ibiza-Pogoda-Mini
Sardynia-Pogoda

Sprawdź więcej imformacji w dziale Pogoda i Blog. Sprawdź również informacje pogodowe na tutaj.

Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat konkretnego kierunku podróży zamieszczonych na stronach MSZ w przewodniku:
Polak za Granicą.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają
jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Opis hotelu ma charakter orientacyjny. Szczegółowy opis hotelu załączony będzie do finalnej oferty oraz dokumentów rezerwacyjnych.

Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Back To Top