skip to Main Content

Burj al-Arab, Dubaj, ZEA

Burj al-Arab, Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Burj al-Arab to słynny hotel w kształcie żagla w Dubaju mający 321 metrów wysokości i posiadający 60 kondygnacji. Hotel to w istocie sam luksus. Stoi na prywatnej, sztucznie utworzonej wyspie w odleglości 280 metrów od brzegu. Hotel jest częścią kompleksu Jumeirah Beach Resort. W samym hotelu znajdują się apartamentu, restauracje, sklepy, SPA oraz akwarium w którym została utworzona żywa rafa koralowa. To z pewnością jeden z najbardziej luksusowych hoteli na Świecie.

Burj al-Arab, Dubaj. Położenie

Hotel leży na sztucznie utworzonej wyspie. Przez wielkie okna roztacza się widok na Zatokę Perską. W bliskim sąsiedztwie znajduje się targowisko Madinat Dżumajra. Po przejściu przez most łączący wyspę z lądem wciąż znajdujemy się na terenie kompleksu do którego należy park wodny Wild Wadi.

Burj al-Arab, Dubaj. Pokoje

W swojej ofercie hotel Burj al-Arab posiada wyłącznie apartamenty:

Apartament Deluxe z jedną sypialnią o powierzchni 170 metrów kwadratowych

Piętrowy Apartament Deluxe z jedną sypialnią o powierzchni 170 metrów kwadratowych

Apartament panoramiczny z jedną sypialnią o powierzchni od 225 do 315 metrów kwadratowych

Apartament Deluxe z dwoma sypialniami o powierzchni 335 metrów kwadratowych

Apartament klubowy z jedną sypialnią o powierzchni 330 metrów kwadratowych

Apartament dyplomatyczny z trzema sypialniami o powierzchni 670 metrów kwadratowych

Apartament prezydencki z dwoma sypialniami o powierzchni 667 metrów kwadratowych

Apartament królewski z dwoma sypialniami o powierzchni 780 metrów kwadratowych

Każdy z gości ma do dyspozycji przez całą dobę osobistego lokaja. Możliwe jest również zatrudnienie osobistego kierowcy, ochroniarza czy kucharza.

Burj al-Arab, Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Burj al-Arab, Dubaj. Wyżywienie

Burj al-Arab posiada łącznie dziewięć restauracji i barów. Najwyższej klasy kucharze pracujący w hotelu zadowolą podniebienie każdego z gości.  Restauracje serwują posiłki w postaci bufetów, ale także a la carte. Najbardziej wyróżniają się dwie spośród restauracji ulokowanych w Burj al-Arab. Pierwsza z nich- Al Muntaha jest zawieszona 200 metrów nad taflą wody w specjalnie dobudowanym pomieszczeniu. Z tego miejsca rozciągają się niesamowite widoki na cały Dubaj. Ta restauracja a la carte oferuje nowoczesną kuchnię europejską. Restauracja Al Mahara znajduje się pod wodą. Przez oszklone ściany można obserwować podwodną faunę i florę. W restauracji podaje się głównie owoce morza.

Burj al-Arab, Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Burj al-Arab, Dubaj. Sport i rozrywka

hotel posiada cztery baseny- dwa wewnętrzne i dwa zewnętrzne. Do tego goście hotelowi mogą korzystać z prywatnej plaży przynależącej do hotelu. W budynku działa mini klub dla dzieci Sindbad. Hotel jest w trakcie wdrażania dużego projektu, który ma na celu ochronę żółwi wodnych, które są bliskie wyginięciu, a jednocześnie uświadamianie o tym problemie mieszkańców Dubaju i turystów.

Wszyscy mieszkańcy hotelu mogą bez ograniczeń korzystać z Wild Wadi aquaparku. W tym parku znajduje się 30 zjeżdżalni i liczne atrakcje dla całej rodziny.

Hotel posiada też luksusowe SPA oferujące wiele różnych zabiegów relaksujących, odmładzających i upiększających.

Burj al-Arab, Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Burj al-Arab, Dubaj. Nasza opinia:

to hotel gotowy na spełnianie każdej zachcianki swoich gości. Już samo położenie na prywatnej wyspie ukazuje ten hotel jako nieposiadający sobie równych. Luksus to najbardziej adekwatne słowo opisujące to miejsce.

Najważniejsze atuty hotelu Burj al-Arab:

  • Położenie na prywatnej wyspie
  • Zakwaterowanie w luksusowych apartamentów
  • Aquapark Wild Wadi
  • Jedno z najlepszych SPA w Dubaju

Hotel Burj al-Arab dostępny jest zarówno w pakiecie z przelotem, jak i bez przelotu. Szczegółowe oferty wyjazdów przedstawią Państwu nasi konsultanci:

t: (22) 728 83 83
e: info@chilli-travel.pl

Oficjalna strona hotelu: Burj al-Arab

Back To Top