skip to Main Content

Wakacje z niemowlakiem

W Internecie krąży wiele obiegowych i niesprawdzonych opinii na temat podróży z niemowlakiem. Jako specjaliści od podróży i rodzice postaramy się zebrać wszystkie informacje w jednym miejscu, pomóc Wam zorganizować podróż z niemowlakiem i wybrać najlepsze kierunki i oferty wyjazdów.

Wakacje z niemowlakiem Chilli Travel 2

Wakacje z niemowlakiem - jechać, czy nie jechać?

W tej kwestii jedno jest pewne – ile osób tyle opinii. Osobiście podróżowaliśmy z niemowlakami i nie widzimy w tym problemów. Nasi klienci z niemowlakami latali po całym Świecie. Latali po kilkanaście godzin i nie mieli z tym problemów. Prawda jest taka, że to w dużej mierze zależy od rodziców. Jeśli jesteście poukładani, umiecie rozsądnie się pakować to nie powinno być problemu w samolocie. Niemowlaki „są wygodniejsze” niż starsze dzieci, które już raczkują, bo praktycznie całą drogę spędzają na rękach rodziców, nie uciekają po całym pokładzie i nie są jeszcze za ciężkie😊

Wakacje z niemowlakiem - pakowanie

Tutaj niestety nie jest łatwo. Niemowlak w samolocie nie ma swojego własnego miejsca, jest przypięty podczas startu i lądowania specjalnym pasem do rodzica. Niemowlak nie ma też własnego bagażu. Tak, dokładnie. Musimy spakować wszystkie pieluchy, smoczki, kocyki, zabawki, mleko, zasypki, kremy, ubranka na każdą okazję w kilkunastu wariantach do naszych walizek. Zdecydowanie nie jest prostym zmieścić to wszystko razem z rzeczami dla rodziców w standardowych walizkach, których waga nie powinna w większości przypadków przekraczać 20 kg.

Jeśli chodzi o bagaż podręczny, to tutaj obsługa lotniska i zasady są już mniej rygorystyczne. Do podręcznego bagażu w większości linii dla dziecki można spakować m.in.: wodę w butelkach o pojemności powyżej 100 ml, mleko w proszku, termos z ciepłą wodą, jedzenie dla dzieci w słoikach (musi być oryginalnie zamknięte). Pozostałe rzeczy powinny trafić do bagażu rejestrowalnego (tego, który oddajecie przy odprawie). Kosmetyki w bagażu podręcznym w dalszym ciągu nie mogą być w opakowaniach o pojemności większej niż 100 ml!

PAMIĘTAJCIE: raz jakiś czas walizki jednak giną. To smutna statystyka, ale niestety malutki odsetek bagaży nie jest dostarczanych na miejsce. ZAWSZE ale to ZAWSZE spakujcie kilka najpotrzebniejszych rzeczy dla dziecka na 2-3 pierwsze dni pobytu do bagażu podręcznego!

Wakacje z niemowlakiem - na lotnisku

Niepisaną zasadą na każdym lotnisku jest to, że osoby podróżujące z dziećmi mają pierwszeństwo w kolejce do doprawy. Niemniej, nie zdziwcie się jeśli wiele osób, które z etykietą lotniskową są raczej na bakier mogą zwróci Wam uwagę. Najlepiej je ignorujcie, bądź poczęstujcie szczerym uśmiechem😊

Wakacje z niemowlakiem - wózek

Wózek w większości linii lotniczych nie wlicza się do limitu bagażu rejestrowalnego (niemniej zawsze sprawdźcie regulamin przewozu u naszych konsultantów). Wózek jedzie z nami praktycznie do samego samolotu i oddajemy go obsłudze dopiero przed samym wejściem na pokład. Wózek powinien się składać. Dobrze jeśli mamy pokrowiec na wózek ale prawdą jest to, że praktycznie nikt go nie ma😊

Wakacje z niemowlakiem - kosmetyki i leki

Pakując się na wyjazd warto zabezpieczyć sobie odpowiednią ilość kosmetyków i leków. Pamiętajcie, że często w miejscach do których się wybieracie kosmetyki mogą być różne od tych w naszym kraju. Delikatna skóra dziecka może różnie na nie reagować. Lepiej polegać na sprawdzonych środkach i zabrać ich odpowiednią ilość. To samo dotyczy podstawowych leków. Zabierzecie ze sobą coś na gorączkę i odwodnienie na wypadek biegunki. Do tego koniecznie kremy słoneczne (najlepiej 100%, tzw. blokery) i coś na oparzenia od słońca. Pamiętajcie o tym, żeby wykupić wcześniej leki na receptę, które dzieci zażywają, żeby nie zabrakło ich nagle na wyjeździe.

Wakacje z niemowlakiem - kierunki podróży

Tutaj wybór może okazać się wcale nie taki prosty. Teoretycznie warto jechać wszędzie tam gdzie jest dobra pogoda i małe różnice temperatur między dniem i nocą. Długość lotu jest sprawą względną i zależy jak wcześniej wspomnieliśmy głównie od rodziców. Warto zwrócić uwagę, aby nie wybierać kierunków z temperaturami powyżej 30 stopni Celsjusza. Należy pamiętać, że praktycznie w każdym kraju jest jednak trochę inna flora bakteryjna. Nawet jeśli dziecko jest przy piersi i nie spożywa oddzielnych posiłków i nie pije wody, to może mieć z nią kontakt np. przy kąpieli. Biegunki i odwodnienie mogą mieć bardzo poważne skutki, więc należy zwrócić szczególną uwagę na tę kwestię.

Wakacje z niemowlakiem - ubezpieczenie

Każdy wyjazd sprzedawany w naszym biurze ma obowiązkowe ubezpieczenie od Kosztów leczenia za granicą. Przy podróży z dzieckiem warto tę ochronę rozszerzyć. Leczenie maluchów, szczególnie szpitalne może być bardzo kosztowne.

Przed wyjazdem warto zakupić też ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z powodów medycznych. Maluszki często chorują, gdy najmniej się tego spodziewamy. Ubezpieczenie zabezpiecza Wasze pieniądze przy anulacji wyjazdu z powodu choroby.

Zakres i odpowiednie ubezpieczenia wybiorą oczywiście nasi doświadczeni konsultanci (formularz zapytania poniżej)

Wakacje z niemowlakiem - podsumowanie

Podróżowanie z najmłodszymi dziećmi wbrew obiegowej opinii wcale nie musi być kłopotliwe. Odpowiednio wczesne przygotowanie i odpowiedni wybór kierunku podróży powinny być gwarancją udanego wyjazdu.

Jeśli szukacie naprawdę dobrych hoteli destynacji dla dzieci chętnie Wam je prześlemy. Wyślijcie nam swoje dane w formularzu i nasi doświadczeni konsultanci (i jednocześnie rodzice:) ) przygotują wszystko co trzeba!

Wakacje z niemowlakiem - zamów ofertę


IMIĘ I NAZWISKO (wymagane)

E-MAIL (wymagane)

TELEFON (wymagane)

WIADOMOŚĆ

Nasi konsultanci czekają na twoje pytania:

t: (22) 728 83 83
e: info@chilli-travel.pl

Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat konkretnego kierunku podróży zamieszczonych na stronach MSZ w przewodniku:
Polak za Granicą.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają
jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Opis hotelu ma charakter orientacyjny. Szczegółowy opis hotelu załączony będzie do finalnej oferty oraz dokumentów rezerwacyjnych.

Back To Top