skip to Main Content

Wakacje z niemowlakiem

Wakacje z niemowlakiem mogą być nie lada wyzwaniem ale odpowiednie przygotowane powoli Wam spędzić z maluchem wymarzony urlop i nie zwariować!

W Internecie krąży wiele obiegowych i niesprawdzonych opinii na temat podróży z niemowlakiem. Jako specjaliści od podróży i rodzice postaramy się zebrać wszystkie informacje w jednym miejscu i pomóc Wam zorganizować podróż z maluszkiem!

Wakacje z niemowlakiem Chilli Travel 2

Wakacje z niemowlakiem – jechać, czy nie jechać?

W tej kwestii jedno jest pewne – ile osób tyle opinii. Osobiście podróżowaliśmy z niemowlakami i nie widzimy w tym problemów. Nasi klienci z niemowlakami latali po całym Świecie. Latali po kilkanaście godzin i nie mieli z tym problemów. Prawda jest taka, że to w dużej mierze zależy od rodziców. Jeśli jesteście poukładani, umiecie rozsądnie się pakować to nie powinno być problemu w samolocie. Niemowlaki „są wygodniejsze” niż starsze dzieci, które już raczkują, bo praktycznie całą drogę spędzają na rękach rodziców, nie uciekają po całym pokładzie i nie są jeszcze za ciężkie😊

Wakacje z niemowlakiem – dokumenty. Bez nich ani rusz!

Brak dokumentów dla dziecka, to jeden z najczęstszych powodów, dla których rodzice finalnie nie wsiadają na pokład samolotu. Co gorsze, najczęściej nieświadomi opiekunowie przypominają sobie o dokumentach dziecka dopiero na lotnisku, przy odprawie biletowej, kiedy jest już za późno na wyrobienie paszportu lub dowodu osobistego.

Tak moi drodzy – DZIECKO MUSI POSIADAĆ WAŻNY DOKUMENT TOŻSAMOŚCI podczas podróży zagranicznej. Może to być dowód lub paszport, zależnie od kraju do którego się wybieracie. Przepisy wjazdowe do poszczególnych państw sprawdzać najlepiej na stronach ministerstwa, tutaj.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Wakacje z niemowlakiem – pakowanie

Tutaj niestety nie jest łatwo. Niemowlak w samolocie nie ma swojego własnego miejsca, jest przypięty podczas startu i lądowania specjalnym pasem do rodzica. Niemowlak nie ma też własnego bagażu. Tak, dokładnie. Musimy spakować wszystkie pieluchy, smoczki, kocyki, zabawki, mleko, zasypki, kremy, ubranka na każdą okazję w kilkunastu wariantach do naszych walizek. Zdecydowanie nie jest prostym zmieścić to wszystko razem z rzeczami dla rodziców w standardowych walizkach, których waga nie powinna w większości przypadków przekraczać 20 kg.

Jeśli chodzi o bagaż podręczny, to tutaj obsługa lotniska i zasady są już mniej rygorystyczne. Do podręcznego bagażu w większości linii dla dziecki można spakować m.in.: wodę w butelkach o pojemności powyżej 100 ml, mleko w proszku, termos z ciepłą wodą, jedzenie dla dzieci w słoikach (musi być oryginalnie zamknięte). Pozostałe rzeczy powinny trafić do bagażu rejestrowalnego (tego, który oddajecie przy odprawie). Kosmetyki w bagażu podręcznym w dalszym ciągu nie mogą być w opakowaniach o pojemności większej niż 100 ml!

Także jak widzicie wasze wakacje z niemowlakiem jeśli są dobrze zaplanowane nie będą problemem nawet przy ogromnej ilości bagażu!

PAMIĘTAJCIE: raz jakiś czas walizki jednak giną. To smutna statystyka, ale niestety malutki odsetek bagaży nie jest dostarczanych na miejsce. ZAWSZE ale to ZAWSZE spakujcie kilka najpotrzebniejszych rzeczy dla dziecka na 2-3 pierwsze dni pobytu do bagażu podręcznego!

Wakacje z niemowlakiem – na lotnisku

Niepisaną zasadą na każdym lotnisku jest to, że osoby podróżujące z dziećmi mają pierwszeństwo w kolejce do doprawy. Niemniej, nie zdziwcie się jeśli wiele osób, które z etykietą lotniskową są raczej na bakier mogą zwróci Wam uwagę. Najlepiej je ignorujcie, bądź poczęstujcie szczerym uśmiechem😊

Wakacje z niemowlakiem – wózek

Wózek w większości linii lotniczych nie wlicza się do limitu bagażu rejestrowalnego (niemniej zawsze sprawdźcie regulamin przewozu u naszych konsultantów). Wózek jedzie z nami praktycznie do samego samolotu i oddajemy go obsłudze dopiero przed samym wejściem na pokład. Wózek powinien się składać. Dobrze jeśli mamy pokrowiec na wózek ale prawdą jest to, że praktycznie nikt go nie ma😊


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Wakacje z niemowlakiem – kosmetyki i leki

Pakując się na wyjazd warto zabezpieczyć sobie odpowiednią ilość kosmetyków i leków. Pamiętajcie, że często w miejscach do których się wybieracie kosmetyki mogą być różne od tych w naszym kraju. Delikatna skóra dziecka może różnie na nie reagować. Lepiej polegać na sprawdzonych środkach i zabrać ich odpowiednią ilość. To samo dotyczy podstawowych leków. Zabierzecie ze sobą coś na gorączkę i odwodnienie na wypadek biegunki. Do tego koniecznie kremy słoneczne (najlepiej 100%, tzw. blokery) i coś na oparzenia od słońca. Pamiętajcie o tym, żeby wykupić wcześniej leki na receptę, które dzieci zażywają, żeby nie zabrakło ich nagle na wyjeździe. Przy przewożeniu leków upewnijcie się podczas wizyty u lekarza, że możecie je bez problemu wwozić je do kraju, do którego się wybieracie. Szczególnie dotyczy to leków sterydowych!

Pamiętajcie, żeby zawsze przed wylotem sprawdzać informacje na stronach MSZ, tutaj.

Wakacje z niemowlakiem – kierunki podróży

Tutaj wybór może okazać się wcale nie taki prosty. Teoretycznie warto jechać wszędzie tam gdzie jest dobra pogoda i małe różnice temperatur między dniem i nocą. Sprawdźcie nasz poradnik pogodowy tutaj.  Długość lotu jest sprawą względną i zależy jak wcześniej wspomnieliśmy głównie od rodziców. Warto zwrócić uwagę, aby nie wybierać kierunków z temperaturami powyżej 30 stopni Celsjusza. Należy pamiętać, że praktycznie w każdym kraju jest jednak trochę inna flora bakteryjna. Nawet jeśli dziecko jest przy piersi i nie spożywa oddzielnych posiłków i nie pije wody, to może mieć z nią kontakt np. przy kąpieli. Biegunki i odwodnienie mogą mieć bardzo poważne skutki, więc należy zwrócić szczególną uwagę na tę kwestię.


Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Wakacje z niemowlakiem – ubezpieczenie

Każdy wyjazd sprzedawany w naszym biurze ma obowiązkowe ubezpieczenie od Kosztów leczenia za granicą. Przy podróży z dzieckiem warto tę ochronę rozszerzyć. Leczenie maluchów, szczególnie szpitalne może być bardzo kosztowne.

Przed wyjazdem warto zakupić też ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z powodów medycznych. Maluszki często chorują, gdy najmniej się tego spodziewamy. Ubezpieczenie zabezpiecza Wasze pieniądze przy anulacji wyjazdu z powodu choroby.

Zakres i kwoty polisy kosztów leczenia powinny być dobrana adekwatnie do kierunku podróży. Nie zaleca się ubezpieczeń z polisą kosztów leczenia mniejszą niż 40 tysięcy euro na osobę, a w krajach takich jak np. USA nawet 100 tyś euro na osobę może nie być wystarczające, ze względu na bardzo drogie ceny zabiegów w szpitalach i brak państwowej służy zdrowia.

Sprawdźcie ile może kosztować leczenie z granicą. Piszemy o tym tutaj.

Wakacje z niemowlakiem – podsumowanie

Podróżowanie z najmłodszymi dziećmi wbrew obiegowej opinii wcale nie musi być kłopotliwe. Odpowiednio wczesne przygotowanie i odpowiedni wybór kierunku podróży powinny być gwarancją udanego wyjazdu.

Jeśli szukacie naprawdę dobrych hoteli destynacji dla dzieci chętnie Wam je prześlemy. Wyślijcie nam swoje dane w formularzu i nasi doświadczeni konsultanci (i jednocześnie rodzice:) ) przygotują wszystko co trzeba!

Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat konkretnego kierunku podróży zamieszczonych na stronach MSZ w przewodniku:
Polak za Granicą.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają
jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Opis hotelu ma charakter orientacyjny. Szczegółowy opis hotelu załączony będzie do finalnej oferty oraz dokumentów rezerwacyjnych.

Materiał reklamowy. Dzięki reklamom możemy pisać!

Back To Top